President: "kui Kuusikust ilmunud lugu osutub valeks, olen esimene inimene vabandamas"

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda

Mida lubati?

"Riigikogu täiskogu istungil andsid ametivande Jüri Ratase teise valitsuse liikmed. Kui Marti Kuusik allkirja suundus andma, lahkus president saalist ning naases järgmise ministri kinnitamise ajaks.

"Ma olen esimene inimene, kes on valmis vabandama Marti Kuusiku ees, kui see lugu, mis vahetult enne valitsuse ametivande andmust ilmus, osutub valeks," ütles Kersti Kaljulaid Õhtulehele. "Praegu ei saanud ma teisiti teha.""

Mida tehti?


Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

President Kersti Kaljulaid tegi avaliku vabanduse EKRE poliitiku Marti Kuusiku ees, kelle ametivande ajal ta riigikogu saalist lahkus.

"Ülemöödunud kevadel lahkusin riigikogu saalist ajal, mil Marti Kuusik andis ametivande ministriametisse asumiseks. Süüdistused, mis toona avalikuks said, olid nii tõsised, et ma ei saanud käituda teisiti. Nii ränkade kahtlustuste alla langenud inimesel ei ole võimalik edukalt kanda ministrivastutust. Juba toona ütlesin, et kui süüdistused tõendamist ei leia, vabandan Marti Kuusiku ees. Täna on Viru maakohus teinud oma otsuse, milles ütleb, et süü ei ole leidnud tõendamist. Vabandan Marti Kuusiku ees."

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

29.04.2019

Täitmise tähtaeg

28.05.2021

Lisatud

Pavel Fleišer, 28.05.2021 13:56

Viimane muudatus

, 28.05.2021, 14:00
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram