Lubatud

Välisministeerium: arengukoostööprojekte Eestil Palestiinaga ei ole

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

1 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

11.10.2023

"Küsimusele, mis juhtub humanitaarabiga Palestiina pagulastele, vastas Eesti välisministeerium järgmist: "2014. aastal eraldas Eesti ÜRO kaudu 200 000 eurot Gaza sektori ülesehitamiseks ja Palestiina pagulaste abistamiseks."

Mis puudutab käesolevat aastat, siis kommenteeris välisministeerium: "2023. aastal eraldas Eesti ÜRO Lähis-Ida abiorganisatsioonile 80 000 eurot Palestiina pagulaste abistamiseks. See raha on ette nähtud ÜRO agentuuri tegevuseks 2024. aastal."

Samuti teatas välisministeerium, et erinevalt teistest Euroopa Liidu riikidest ei ole Eestil Palestiina jaoks ühiseid arenguprojekte."

UNWRA 2022. aasta doonorriikide nimekirjas on Eesti toetuse poolest 63. kohal - 90 090 dollarit, Läti (86.) - 17 580 dollarit, Leedu, Ukraina ja Ungari ei ole nimekirjas. Suurimad rahastajad on USA, Saksamaa ja EL. Saksamaa kogueelarve ületab ELi panust peaaegu 2 korda. (allikas: https://www.unrwa.org/sites/default/files/overall_donor_ranking_2022.pdf)

Mida tehti?

02.11.2023

Eesti annab Iisraelile ja Gaza elanikele 240 000 euro eest humanitaar- ja meditsiinilist abi.

Valitsuse liikmed nõustusid neljapäeval välisminister Margus Tsahkna ja kaitseminister Hanno Pevkuri ettepanekuga anda kokku 240 000 eurot meditsiinilist ja humanitaarabi nii Iisraelile kui ka Gaza humanitaarkriisi tsiiviilisikutele. Iisraeli kõrval saavad abi ÜRO Palestiina põgenike abi- ja tööorganisatsioon (UNRWA), Maailma Toiduprogramm (WFP) ja ÜRO Lastefond (UNICEF).

Peaminister Kaja Kallase sõnul peame toetame Iisraeli ja samal ajal on hädavajalik Gaza tsiviilelanike abistamine. "Hamas viib ellu halastamatut terrorit ega näita mingit austust inimelude, sealhulgas palestiinlaste elude vastu. Iisraelil on täielik õigus end kaitsta. See enesekaitse peab toimuma viisil, mis säästaks süütute inimeste elusid ja järgiks rahvusvahelise õiguse norme," ütles Kallas.

"Samuti on äärmiselt oluline, et humanitaarabi jõuaks kiiresti ja takistusteta inimesteni. Eesti otsustas eraldada täiendavat abi Palestiina inimeste toetuseks läbi ÜRO organisatsioonide. Samuti otsustasime toetada Iisraeli meditsiinivarustuse- ja tehnikaga," lisas Kallas.

Nii ÜRO kui teised organisatsioonid on palunud riikidelt kiireloomulist humanitaarabi suurendamist. Eesti on seni Palestiina tsiviilelanike humanitaarvajaduste katmiseks regulaarselt toetanud ÜRO Palestiina põgenike abi- ja tööorganisatsiooni Lähis-Idas ehk UNRWA-t. Viimati toetas Eesti UNRWA-d 80 000 euroga tänavu suvel.

Allikas:
https://www.err.ee/1609152619/eesti-annab-iisraelile-ja-gaza-elanikele-240-000-euro-eest-humanitaarabi

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

11.10.2023

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 02.11.2023 22:48

Viimane muudatus

02.11.2023

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram