Julgeolek on iga riigi põhivajadus. Kõige parem viis hoida Eestit sõttasattumisest on üles ehitada nii tugev riigikaitse, et vaenlane ei riski meie ründamisega. Tugevana oleme valmis halvimaks ning tagame Eesti riigi ja rahvuse püsimajäämise.
Eesti riigikaitse raskuskese on rahva kaitsetahe ja valmisolek. Ilma selleta ei ole Eesti kaitsmine võimalik. Igaühel peab olema midagi, mida kaitsta. Iseseisev kaitsevõime on vaja üles ehitada mahus, mis võimaldab hoida laiaulatusliku kallaletungi korral riigi võtmepiirkondi enda käes kuni liitlasvägede saabumiseni.
NATO on meie julgeolekupoliitika tööriist ja elluviimise vahend. Kanname hoolt, et Eesti rahvuslikud huvid alliansi liikmena oleksid kaitstud.
Tõstame riigikaitse kulud lähiaastatel vähemalt 3%-ni SKT-st, ning kulutused laiapõhjalise riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse ülesehitamiseks vähemalt 0,5%-ni SKT-st.
Tõstame riigikaitse kulud lähiaastatel vähemalt 3%-ni SKT-st, ning kulutused laiapõhjalise riigikaitse, sealhulgas elanikkonnakaitse ülesehitamiseks vähemalt 0,5%-ni SKT-st.
Suurendame sõjaaja kaitseväe kuni 55 000 inimeseni, millele lisandub 40 000 inimest täiendusreservi.
Kahekordistame kaudtulevõimekuse ning loome vähemalt kompanii suuruse tankiüksuse mõlemas jalaväebrigaadis.
Tagame keskmaa õhutõrje võimekuse Eesti võtmepiirkondadele ja lühimaa õhutõrjevõime kõigile üksustele.
Viime lõpule miiniveeskamise ja rannakaitsevõimekuse arendamise.
Suurendame ajateenistujate arvu 4500 kutsealuseni aastas.
Taastame sõjaväestatud piirivalve eraldi ametina koos kriisi- ja sõjaaja ülesannete määratlemise ning vajalike reservüksuste loomise ja varustuse hankimisega.
Loome sõjalise luure- ja vastuluurevõimekuse kaitseväes.
Taastame detsentraliseeritud juhtimisstruktuuri (kaitseringkonnad) koos staapide ja alluvate üksustega.
Peatame osaluse jalaväemiinide kasutamist keelustavas Ottawa konventsioonis ning arendame miinisõja võimekust kaitseväes ja Kaitseliidus.
Tagame Eesti toidujulgeoleku ja stabiilse isevarustamise kõigi põhitoiduainetega koos vajalike reservidega kriiside puhuks.