Teema

Kaja Kallase kolmanda valitsusliidu programm "Välispoliitika ja Ukraina toetamine" (53. EV valitsus)

Jaga:
Ava Kanbani vaades

"Eesti välispoliitika eesmärk on igakülgne Eesti strateegiliste huvide kaitsmine ja meie julgeoleku tagamine rahvusvahelises suhtluses. Toetame Ukrainat oma territoriaalse terviklikkuse taastamisel ja Venemaa agressiooni tõrjumisel. Eesti hoiab ja tugevdab liitlassuhteid kõigi NATO liitlastega ja Euroopa Liidu partneritega ning suurendab veelgi regionaalset koostööd Balti- ja Põhjamaadega. Tugevdame äridiplomaatiat, toetame Eesti ettevõtteid uutel turgudel, arendame suhteid kolmandate riikidega. Toetame igakülgselt välismaal viibivaid ning kodumaale naasvaid Eesti kodanikke."

Kokku lubadust 13
Filtreeri staatuse järgi:

Lubatud

13

Toetame Euroopa Liidu ja NATO laienemist ning idapartnerite võimestamist

Toetame Euroopa Liidu ja NATO selgetel kriteeriumidel põhineva laienemispoliitika jätkumist ning aitame võimestada Euroopa Liidu idapartnereid siseriiklikes reformides, demokraatia ja õigusriigi tugevdamisel.

Koostöö USA-ga: riigikaitse, majandus ja kultuur

Arendame igakülgset koostööd USA kui strateegilise partneriga riigikaitses, majanduses ja kultuuris.

Eesti kaitseb ühtsust ja rahvuslikke huve Euroopa Liidus

Eesti on Euroopa Liidu aktiivne liikmesriik, kes kaitseb ühtsust tähtsustades oma rahvuslikke huvisid õigusaktide loomisel, poliitikate kujundamisel ja ellurakendamisel.

Tugevdame Eesti diplomaatilist võimekust ja uuendame välisteenistusseadust

Tugevdame Eesti diplomaatilist võimekust, mis läbi dünaamilise, avatud ja motiveeritud välisteenistuse tagab parimal viisil Eesti julgeoleku, välismajanduslike huvide ja kodanike kaitse maailmas. Selleks uuendame välisteenistusseadust ja tugevdame strateegilise tähtsusega saatkondi.

Aktiivne majandusdiplomaatia toob Eestile jõukust ja võimaldab ettevõtetel laieneda välismaale

Teostame aktiivset majandusdiplomaatiat, mis võimaldab meie ettevõtetel laieneda välisturgudele, toob sisse uusi investeeringuid ning loob tervikuna Eestile jõukust.

Edendame demokraatlikku ja õigusriigil põhinevat naabruskonda

Eesti arengukoostöö fookuses on Euroopa Liidu idanaabruses demokraatliku ja õigusriigil põhineva turvalise ja majanduslikult eduka naabruskonna edendamine.

Globaalne eestlaste võrgustik: teave ja panus Eesti arengusse

Ühendame globaalse eestlaskonna, toetades ülemaailmse võrgustiku teket, et soovijad saaksid teavet Eestist ning panustada Eesti arengusse.

Põhjamaade ja Balti riigid tugevdavad koostööd

Tugevdame igakülgset koostööd Põhjamaade ja Balti riikide vahel.

Toetame Ukrainat ja karmistame Venemaa sanktsioone

Seisame Euroopa Liidus Venemaa suhtes kehtestatud sanktsioonide karmistamise eest ja toetame Ukrainat nii majanduslikult, poliitiliselt kui ka sõjaliselt.

Toetame Ukraina liitumist NATO-ga

Toetame Ukraina saamist NATO liikmeks.

Eesti toetab Euroopa Liidu laienemist Ukraina ja Moldovaga

Eesti toetab Euroopa Liidu laienemist ning liitumiskõneluste võimalikult peatset alustamist Ukraina ja Moldovaga.

Panustame Ukraina ülesehitamisse koos Eesti avaliku ja erasektoriga

Panustame aktiivselt Ukraina ülesehitamisse ja tegutseme selle nimel, et Eesti avaliku ja erasektori kogemus, oskused ja ettevõtete potentsiaal leiaksid Ukrainas võimalikult laialdast kasutamist.

Eesti jätkab koostööd Venemaa vastutusele võtmiseks ja Ukraina toetamiseks

Eesti jätkab rahvusvahelist koostööd selle nimel, et võtta Venemaa ja Putini režiimi võtmeisikud vastutusele agressioonikuritegude eest. Samuti tuleb tagada, et konfiskeeritud Venemaa varasid on võimalik kasutada Ukraina ülesehitamiseks.

Tegemisel

0

Tehtud

0

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartcrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram