Teema

Parempoolsete erakonna arengu programm EP valimistel 2024

Jaga:
Ava Kanbani vaades
Kokku lubadust 7
Filtreeri staatuse järgi:

Lubatud

7

Toimime ühtse väärtusruumina

Euroopa Liit on loodud vabade riikide ühisturuna, et tagada kapitali, kaupade, teenuste ja tööjõu vaba liikumine. Parempoolsed peavad õigeks, et lisaks majandusliidule toimiks EL tänapäeval ka ühtse väärtusruumina. See tähendab ühist välis- ja julgeolekupoliitikat ning ühtset arusaama demokraatiast ja õiguriigist. Kõigis muudes küsimustes tuleb EL sekkumist liikmesriikide ja kodanike vabadustesse piirata.

Säilitame Eesti eripära

Parempoolsed toetavad Euroopa riikide omavahelist suuremat majanduslikku ja poliitilist koostööd, kuid meid ei vaimusta liigne „euro-usinus”. Liikmesriikidel peab olema võimalus säilitada oma eripära. Administratiivne sekkumine igal elualal ainult lõhub Euroopa ühtsust. Euroopa õiguse ülevõtmisel peame seisma selle eest, et reeglite ühtlustamisel ei kaoks Eesti konkurentsieelised.

Vähendame bürokraatiat ja toetame ettevõtlust

Jõukuse ja majandusliku arengu aluseks on vaba ettevõtlus, mida aga takistab Euroopa Liidus ja tema liikmesriikides maad võtnud ülereguleerimine. Inimeste vaba eneseteostust ja ettevõtlust piiravad ebavajalikud ja eluvõõrad reeglid tuleb kaotada. Euronormide arvu tuleb vähendada.

Toetame subsidiaarsuse põhimõtet

Euroopa Liit on taganenud ühest oma kõige olulisemast, subsidiaarsuse põhimõttest – otsuseid tuleb langetada inimestele võimalikult lähedal. Parempoolsete arvates peab EL lõpetama regulatsioonide tootmise valdkondades, kus on mõistlik otsuseid langetada igas liikmesriigis.

Vähendame tarbetuid regulatsioone

Tarbetute ja kohmakate regulatsioonide juurdetootmine vähendab kodanike vabadusi ja kahjustab Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet. Tuleb kinni pidada proportsionaalsuse põhimõttest – regulatsioonide loomisel tuleb valida meede, mis on sobiv, vajalik ja kõige vähem koormav.

Toetame EL edasist laienemist

Euroopa Liidu ida- ja lõunasuunaline laienemine peab jätkuma. Toetame Ukraina ja Moldova liitumist EL-ga. Venemaa mõjusfääri piiramiseks on õige anda EL liitumise perspektiiv Gruusiale ja tulevikus ka Armeeniale ning lääneliku tee valinud Balkani riikidele nagu Kosovo. Samas ei saa Parempoolsete hinnangul teha järeleandmisi liitumistingimuste täitmise osas, sest tuleb tagada õigusriigi põhimõtete ja korruptsioonivastase võitluse juurdumine kõigis kandidaatriikides.

Karistame vabaduste piirajaid

Parempoolsete hinnangul ei tohi Euroopa rahus kõrvalt vaadata, kuidas Ungaris ja Slovakkias võimul olevad korrumpeerunud autokraadid piiravad oma kodanike vabadusi ja lömitavad Kremli ees. Demokraatia ja õigusriigi teelt kõrvale astumisel peavad olema tagajärjed, selline riik peab kaotama hääleõiguse Euroopa kogudes ja õiguse väljamaksetele Euroopa Liidu eelarvest. Liitumiskõnelused Serbiaga tuleb peatada, pakkudes samas toetust sealsele euroopameelsele kodanikuühiskonnale.

Tegemisel

0

Tehtud

0

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!

Täname meie partnereid

Bcme Logo En сomTechsoup Global Network Logo 400x95 (1)Hm Logo Alternative Color ComLogo Google.org Support Fullcolor Rgb Stacked
heartcrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram