Me hoiame ja väestame Eesti põliskogukondi ja pärandkultuure, tugevdades sellega kogukondade toimetulekut ja toetades ühistegevuse keskset regionaalpoliitikat.

Lubaduse algus

Eesti esitas mardi- ja kadrisandiks käimise traditsiooni UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Tallinna linn toetas enam kui 35 rahvusvähemuste kultuuriprojekti kokku 120 000 euroga, et edendada eri emakeele ja identiteediga tallinlaste ühistegevusi ning tugevdada kogukondade vahelist suhtlemist.

Jõelähtme vald ja RMK arendavad Kostivere karstiala ning planeeritakse loodusõpperaja.

Jägala joa infokohvik avati osana puhkeala arendamisprojektist.

Valitsus eraldas 75 000 eurot ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2025 toetuseks, mis toimuvad 25. juunist 3. juulini Stockholmis, Tallinnas ja Narvas.

Mitmed konkreetsed tegevused ja toetused põliskogukondade ning pärandkultuuride hoidmiseks ja väestamiseks on ellu viidud enne tähtaega. Lubadus on sisuliselt täidetud.
