Jätkame vallavalitsuse ja allasutuste pakutavate teenuste pidevat parendamist, et kujundada Viimsist Eestis kohaliku omavalitsusteenuse lipulaev. Teeme efektiivsuse tagamiseks tihedat koostööd riigi ja teiste omavalitsustega.

Viimsi vallavalitsuse teenuseportfelli ja rakendavate infosüsteemide eel- ja ärianalüüsi projekt lõppes, eesmärgiga optimeerida tööprotsesse ja parandada iseteeninduskeskkonda.

Tallinna linn otsustas jätkuvalt aastavahetusel mitte korraldada ilutulestikku, asendades selle valgusetenduse ja kontserdiga. Linnapea toob esile kaasavamat ja hoolivamat avalikku ruumi ning keskkonna säästmise vajadust.

Tallinna päeva pidustustel rõhutas linnapea Jevgeni Ossinovski linnateenuste ja kultuurilise ühtekuuluvuse tähtsust, kutsudes kõiki linlasi ühiselt osa saama üritustest, mis tugevdavad kodulinna tunnet.

Viimsi vallavolikogu kehtestas uue kalmistute kasutamise eeskirja, mis toob selgemad nõuded haldamise, matmiskoha eraldamise ja hauaplatside hoolduse osas.

Viimsi vald alustas teemaade niitmise ja bussipeatuste hooldustöid, eraldades need üldisest teehooldusest ning sõlmides uued lepingud teenusepakkujatega.

Viimsi mõisa pargi niitmistööd korraldati uue hoolduskava alusel, mis arvestab loodusväärtuste säilitamise ja muinsuskaitse nõuetega.

Viimsi vald lõpetas RMK haldamisel olnud Naissaare looduskeskuse võõrandamise protsessi, plaanides seal pakkuda kohviku- ja majutusteenust ning rajada püsinäituse.

Viimsi vald avas hajaasustuse programmi taotlusvooru, eesmärgiga parandada maapiirkondades elavate perede elutingimusi, suurendades eelarvet 30 000 euroni.

Viimsi vallavalitsus kinnitas 2024. majandusaasta aruanded, sealhulgas OÜ Viimsi Haldus ja AS Viimsi Vesi aruanded.

Tallinna kaasava eelarve kogumaht 2025. aastaks on 1 miljon eurot, millest Lasnamäe suurim osa 158 250 €. Kaasava eelarve protsess on läbinud olulise uuenduskuuri, ideid saab esitada ja hääletada digitaalselt, võiduidee selgub septembris. Elluviimise ettevalmistus algab kohe pärast võitja väljakuulutamist.

Viimsi vald on perioodi jooksul korduvalt parandanud ja arendanud oma teenuseid (nt kalmistute eeskiri, hooldustööd, hajaasustuse programm), kuid lubaduse tähtaeg on möödunud ning täielikku valmissaamist pole tuvastatud. Tõendid viitavad jätkuvale tegevusele, mitte lõplikule täitmisele.
