Tegemisel

Ehitame valmis Tallinna Linnateatri hoone laienduse ning Põrgulava

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

2 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida tehti?

13.02.2022

Pühapäeval, 13. veebruaril leidis aset pealinna kultuurielus kauaoodatud sündmus – Tallinna Linnateatri uus maja sai nurgakivi. Tulevane teatrihoone saab olema üks omanäolisemaid terves Euroopas.

Uuenevast Põrgulavast saab omanäoline ja täiesti unikaalne 350-kohaline teatrisaal, mis ühendab kahte erinevat, itaalia ja black box tüüpi saali ning mis on varustatud moodsaima tehnikaga. Juurde tuleb ka üks täiesti uus black box tüüpi teatrisaal. Sisehoovi rajatakse vabaõhulava, mis võimaldab Linnateatril jätkata suveetenduste traditsiooni. Ka kõik teised mängupaigad tehakse korda. Ühtekokku lisandub ajaloolise IX kvartali väljaehitamisega teatrisse ja suvelavale kokku 620 kohta. Samas on kogu projekt kavandatud nii, et säiliks Linnateatrile omane intiimne keskkond ja näitlejate vahetu lähedus publikuga.

Nelja aasta eest korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koostöös Eesti Arhitektide Liiduga rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, kuhu laekunud 13 töö hulgast tunnistati parimaks arhitektuuribüroo Salto AB OÜ ideekavand „Paviljon“ (autorid Maarja Kask, Ralf Lõoke, Märten Peterson ja Martin McLean). Hooned projekteeris Salto Arhitektuuribüroo koostöös Projektipea OÜ-ga. Tallinna Linnateatri IX kvartali ehitustööd algasid teatripäeval 2021, kui toonane peanäitejuht Elmo Nüganen andis maja võtme üle Ehitus5ECO-le, et juba paari aasta pärast saaks alata uus peatükk Linnateatri ajaloos. Teatri arenduse kogumaksumuseks on kavandatud üle 34 miljoni euro, vahendid tulevad nii linna- kui ka riigieelarvest.

Kuni praegu ehitatava maja avamiseni aastal 2024 tegutseb Linnateater taas kord Salme kultuurikeskuses.

Allikas:
https://sonajategu.ee/promise/viime-lopule-tallinna-linnateatri-maja-ehituse/

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

34000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

28.09.2021

Täitmise tähtaeg

31.12.2024

Loodud

Sõna ja Tegu, 28.09.2021 22:10

Viimane muudatus

on 13.02.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram