"Estonia vajab uut veealust uurimist"

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda

Mida lubati?

"Uus tehniline uurimine Estonia uute asjaolude kohta tuleb läbi viia. Meie vaates hõlmab tehniline uurimine veealuseid vaatlusi, sellest oleme informeerinud ka Soomet ja Rootsit," lausus Ratas.

Ratase sõnul hõlmaks tehniline uurimine endast merepõhja uurimist, vraki uurimist, samuti maapeal teatud 3D lahenduste läbi viimist.

Estonia lipuriigina hakkaks uurimisprotsessi vedama Eesti."

Mida tehti?

„Praegu toimuvad koostöös Rootsi ja Soome ohutusjärelevalve asutustega ettevalmistused allveeuuringuteks, valmistutakse jooniste digitaliseerimiseks ja laeva digitaalse mudeli loomiseks. Visiiri joonised on hetkel juba digitaliseeritud. Valmistame ette visiiri 3D laserskaneerimist,“ ütles Pealinnale Ohutusjuurdluse Keskuse (OJK) juht Rene Arikas.

„Oleme töötamas arvestusega, et uuringutega merel, Estonia hukukohas saab alustada siis, kui Rootsi ja Soome õigusruumi muudatused on mõlema riigi parlamentides vastu võetud ja jõustunud. Seejärel saame alustada eeluuringutega merel. Praegu arvestame, et need võiksid toimuda juuli keskpaigas. Seejärel analüüsime kogutud infot ning põhiuuringud toimuvad eeldatavasti 2022. aasta veebruaris-märtsis,“ sõnas Arikas.

"Tänavu veebruaris tegi valitsus tegi põhimõttelise otsuse eraldada Estonia vraki allveerobotitega uurimise tarvis kokku 3 miljonit eurot ning sama summa panustab ka Rootsi. Et uurimise läbiviimise eelduseks on muudatused nii Soome kui Rootsi seadustes, siis tõenäoliselt enne suve reaalsete uuringuteni ei jõuta."


Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

3000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

28.09.2020

Täitmise tähtaeg

01.04.2022

Lisatud

Pavel Fleišer, 27.05.2021 13:01

Viimane muudatus

, 1.06.2021, 12:47
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram