Me hoiame õpetajaametit au sees ning arendame õppetöö toetamiseks vajalikke digitaalseid lahendusi. Me kavandame haridusvõrku lähtudes inimeste elu- ja töökohtade paiknemisest.

Tallinna Haridusamet teavitas alanud haridusaasta prioriteetidest, rõhutades eestikeelse hariduse kättesaadavuse parandamist ja uute digilahenduste juurutamist õppetöös.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder tegi ettepaneku alustada eestikeelsele haridusele üleminekut 2024. aastal ja lõpetada see 2027. aastaks.

Tallinna uus haridusjuht tõdes, et eestikeelsele õppele ülemineku ajakava on teostamatu, viidates õpetajate puudusele.

Linnapea Mihhail Kõlvart rõhutas avalikult, et Tallinn ei ole eestikeelsele haridusele ülemineku vastu, vaid panustab õpetajate keeleõppesse ja hariduse kvaliteeti.

Haridus- ja Teadusministeerium teatas, et ei anna eestikeelsele õppele üleminekuks ajapikendust, hoolimata mõnede omavalitsuste taotlustest.

Tallinna linnavalitsus teavitas järgmiseks õppeaastaks uute koolikohtade ja e-teenuste avamisest, et võimaldada laiemat ligipääsu eestikeelsele haridusele.

Tallinnas algas 2025. aasta 1. klassi avalduste vastuvõtt, rõhutades eestikeelsele õppele üleminekut ja uute koolide avamist.

Loksa linnas toimusid suuremahulised remonditööd koolihoonetes ning ühendati Loksa koolid, samuti algasid ettevalmistustööd lasteaia renoveerimiseks. Tegemist on osa linna tegevuskavast kvaliteetsema ja kättesaadavama hariduse tagamiseks.

Mitmed tegevused eestikeelse ja kvaliteetse hariduse suunas on käimas (uued koolikohad, remondid, digilahendused), kuid lubadus pole täielikult täidetud ega lõppenud.
