Lubatud

Karis: "Me seaksime endale eesmärgiks, et Eesti riik võiks olla kõige harituma rahvaga riik"

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

1 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

25.08.2021

AS: Praegune president Kersti Kaljulaid pärast seda, kui ta valiti presidendiks pidas ühe kõne, kus ta ütles, et tema meelest presidendi üks tähtsamaid ülesandeid Eestis on olla mingite oluliste protsesside eestvedaja, vedada mingis suunas ühiskonda. Kas te olete nõus selle väitega?

Igal presidendil peab olema midagi, mis teda eristab teistest presidentidest nii Eestis kui ka Eestist väljas. Sina pead ju mingit sõnumit kandma, mis sa siit Eestist tood ja seda ka teistele presidentidele rääkima. Nii et ma arvan, et presidendil peab olema kindlasti mingisugune oma stiil, oma mõte ja see idee, kuhu siis Eesti riik võiks minna.

AS: Aga mis see teie meelest on? Kuhu suunas siis teie meelest peaks uus president Eestit viima, suunama?

Eestis peaks olema tark ja haritud rahvas. Võib-olla me seaksime endale eesmärgiks, et Eesti riik võiks olla kõige harituma rahvaga riik. Mitte liikuda viie parima haritud rahva hulka, vaid ikka olla number üks, maailma. Ja ma arvan, et eeldused selleks on olemas, sest vaadates meie PISA teste, siis noored on tegelikult tipus. Aga see haritud rahvas ei tähenda, et ühel hetkel kõik Eesti riigi kodanikud peaksid olema doktorikraadiga või kõrgharidusega. Tänapäeval isegi lihtsama töö tegijad vajavad erinevaid teadmisi ja see on kõik mõõdetav.

Siht on arusaadav, kuhu me tahame jõuda. Kui siin paralleel võtta, siis president Kennedy ju 1961. aastal hõikas välja mõtte ja tegi programmi, et lendame kuule. Samamoodi tundus utoopia tundus, mis teostus kaheksa, üheksa aasta pärast. Ja kogu ülejäänud tegevus, ka haridus läks selle eesmärgi täitmiseks ja tehnoloogia arenes. Ma arvan, et meil on see võimalus olemas.

Mida tehti?

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

25.08.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 25.08.2021 21:47

Viimane muudatus

25.08.2021

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!

Täname meie partnereid

Bcme Logo En сomTechsoup Global Network Logo 400x95 (1)Hm Logo Alternative Color ComLogo Google.org Support Fullcolor Rgb Stacked
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram