Teema

2021. aasta Eesti presidendivalimised

Ava täisvaades
Kokku lubadust 13

Lubatud

10

Kaljulaid lubab ühiskonnaelus jätkata

President Kersti Kaljulaid kinnitas, et ei lähtunud oma tegevuses kordagi soovist saada tagasi valitud, tunnustas riigikogu presidendi kiire äravalimise eest ning lubas jätkata osalemist Eesti ühiskonnaelus. Küsimusele tema võimalikust liitumisest erakonnaga Eesti 200 vastas Kaljulaid, et ei välista mitte ühtegi arengusuunda tulevikus, olgu poliitikas või erasektoris. "Ja ei kao ka [...]

Карис: "я не думаю, что интервью на русском для президента Эстонии - табу"

Дмитрий Пастухов, ERR: Когда мы с вами договаривались об этом интервью, вы сказали, что говорить будете по-эстонски, потому что ваш русский язык довольно ржавый. Алар Карис: Именно, заржавел. ДП: А если вас выберут - будет ли у меня шанс, взять у вас, ну, скажем, новогоднее интервью на русском? АК: Я [...]

Karis: üleöö ei saa koolides eesti keelele üle minna, alustame lasteaiast

"Me ei saa öelda, et hakkame üleöö eesti keeles õpetama, teades, et õpetajaid napib, keskkond ei soosi, motivatsiooni napib, Need asjad tuleb ära lahendada. Olen öelnud, et alustame lasteaiast – seal lapsed veel omandavad keelt, mitte ei õpi. Ma ei teeks (hüppelist üleminekut) Siin (Eestis) see nii ei tööta," lausus [...]

Karis: "Me seaksime endale eesmärgiks, et Eesti riik võiks olla kõige harituma rahvaga riik"

AS: Praegune president Kersti Kaljulaid pärast seda, kui ta valiti presidendiks pidas ühe kõne, kus ta ütles, et tema meelest presidendi üks tähtsamaid ülesandeid Eestis on olla mingite oluliste protsesside eestvedaja, vedada mingis suunas ühiskonda. Kas te olete nõus selle väitega? Igal presidendil peab olema midagi, mis teda eristab teistest [...]

Karis: "Tuleb leida siis kas tänane presidendi valimissüsteem sobib või on seda natuke parandada vaja, või tulevad otsevalimised"

"Toomas Sildam: Kas presidendivalimistega, nii, nagu need praegu on, midagi halvasti? Kas seal on mingi viga sees? Alar Karis: Arsaadavalt praeguse pildiga rahvas rahul ei ole. Hetkel see kõik ju toimib põhiseaduse järgi ja selles mõttes ei tohiks ju midagi nuriseda. Aga nagu praegugi, on need diskussioonid tihti, mitte selle [...]

Karis: "Ei näe endal neid isikuomadusi, et presidendi ametit pidada"

Toomas Sildam: Ometi, 2016. aastal kompasid poliitikud, kas te ei taha mõelda presidendivalimistele. Alar Karis: Eks need nimed käivad ka praegu läbi ja nad võibki jagada tinglikult kolmeks. Ühed on need, kes… Sildam: Vabandust, te kaugenete kuidagi oma vastuses. Karis: Vastupidi, ma püüan vastuseni jõuda, küll taustainfot jagades, aga võin [...]

Sotsiaaldemokraadid toetavad Kersti Kaljulaidi jätkamist

"Sotsiaaldemokraatidel on kindlasti oma nimi, sotsiaaldemokraadid ütlesid juba mitu kuud tagasi, et kui kui Kaja Kallas ja Reformierakond jääb oma varasema seisukoha juurde, et nad toetavad Kersti Kaljulaidi jätkamist ja nad suudavad selles veenda oma koalitsioonipartnereid, kes ajab mingit segast juttu sellel teemal, miks nad arvavad, et tänane president ei [...]

Kersti Kaljulaid: ma olen valmis teiseks ametiajaks

"Ma olen öelnud, et olen valmis. Sellega olen loonud arutelule mingis mõttes turvalise vundamendi, et kõik teavad, et kui teistsugused püüdlused ja otsingud ei kanna vilja, siis mina ei ütle oma rahvale ei," rääkis Kaljulaid ajalehele. "Võib-olla ma olen isegi põhjustanud sel suvel rännakuid, mis meil on praegu toimunud. Ma [...]

Soomere: "Eestis tuleks tegelda vaesuse vähendamisega"

Rääkides konkreetsematest teemadest, leidis Soomere, et Eestis tuleks tegelda vaesuse vähendamisega, kuna see on ka paljude muude sotsiaalsete probleemide nagu näiteks perevägivald, põhjus. "Parima teaduse kaasamine ka poliitiliste otsuste tegemisel on hoob vaesuse vähendamiseks, mille kaudu paraneb ka Eesti konkurentsivõime," leidis ta. Vaesust aitaks vähendada Eestis see, kui liiguksime allhanketööde [...]

Põlluaas lubab riigipeaks saades olla ka sotside ja LGBT kogukonna president

Põlluaas igatseb, et ühiskonnas oleks käimas juba debatt, milline peaks olema president, milliseid väärtusi ta kannab. Ta ise lubab olla kogu rahva president, nii nagu ka põhiseadus nõuab. «President peab olema kogu rahva president, seda nõuab nii amet kui ka põhiseadus. Kui oled valmis kandideerima, ei tohi valida pooli, peadki [...]

Tegemisel

1

Ratas: "Ma ei näe küll probleemi, kui täna valiks rahvas presidendi täpselt samade volitustega, täpselt samade sama pädevusega"

Jüri Ratas Arvamusfestivali parlamendierakondade esimeeste debatil: "Ma arvan, et see näitab, et see süsteem ei toimi tegelikult ja see ongi see, et meil oleks kandidaadid väljas ammu juba, kui meil oleks otsevalimised. Jah, ma olen nõus, et seal peab olema mingi lävend, et kui palju inimesi saab kandidaate üles seada. [...]

Tehtud

2
TÄHTAEG MÖÖDAS

Luik: parteid on soovinud mind presidendikandidaadiks, kuid lahkun sisepoliitikast

Endine kaitseminister Jüri Luik tunnistas, et mitu parteid on tema poole pöördunud ettepanekuga hakata presidendikandidaadiks, aga ta on siiski kindlalt otsustanud siirduda diplomaaditööle. ERR-ile teadaolevalt kinnitasid Reformierakond, Keskerakond ja Isamaa Luigele vajaliku toetuse olemasolu tema riigipeaks valimiseks. "Minu poole on tõesti väga erinevate poliitiliste parteide poolt pöördutud selles teemas. Ma [...]

TÄHTAEG MÖÖDAS

Ratas välistas presidendiks kandideerimise

Keskerakonna esimees ja riigikogu spiiker Jüri Ratas ütles Vikerraadio saatele "Uudis +" antud intervjuus, et tema eesolevatel presidendivalimistel ei kandideeri. "Presidendi osas ma tõesti arvan, et on vaja leida inimene, kes ehitab Eestis sildasid, kes ehitab Eesti ühiskonda, kes näeb Eesti sisse, erinevaid piirkondasid, mitte me ei kaeva siin kraave. [...]

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram