Tehtud

Luik: parteid on soovinud mind presidendikandidaadiks, kuid lahkun sisepoliitikast

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 2 / 5

Mida lubati?

25.09.2021

Endine kaitseminister Jüri Luik tunnistas, et mitu parteid on tema poole pöördunud ettepanekuga hakata presidendikandidaadiks, aga ta on siiski kindlalt otsustanud siirduda diplomaaditööle.

ERR-ile teadaolevalt kinnitasid Reformierakond, Keskerakond ja Isamaa Luigele vajaliku toetuse olemasolu tema riigipeaks valimiseks.

"Minu poole on tõesti väga erinevate poliitiliste parteide poolt pöördutud selles teemas. Ma tean, et pöördutud on ka teiste inimeste poole ja tehtud neile pakkumisi. Omalt poolt olen alla kriipsutanud seda, et valisin juba kevadel tee, kus ma astun kõrvale sisepoliitikast ja suundun NATO-sse. Alustan juba septembris suursaadikuna NATO-s, mis on minu arvates Eesti jaoks ülioluline koht, sest nagu ma olen korduvalt öelnud, ilma NATO-ta oleksime täna väga-väga suures hädas," rääkis Luik "Aktuaalsele kaamerale".

"Ma olen oma seisukoha kõikidele parteidele öelnud, nii et nagu öeldud, ma suundun diplomaatilisele tööle," sõnas Luik.

Mida tehti?

25.08.2021

Eesti alaline esindaja Põhja-Atlandi Nõukogus, suursaadik Jüri Luik andis üle oma volikirja NATO peasekretärile Jens Stoltenbergile.

Allikas:
https://www.err.ee/1608317507/juri-luik-andis-nato-peasekretarile-ule-oma-volikirja

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

31.08.2021

Vabariigi Valimiskomisjon registreeris Vabariigi Presidendi valimise kandidaadiks Riigikogu esimesse hääletusvooru Alar Karise.

Alar Karise seadsid üles 59 Riigikogu liiget. Vabariigi Presidendi valimise esimene voor toimub Riigikogus homme, 30. augustil kell 13. Valituks osutumiseks on kandidaadil vaja koguda vähemalt 2/3 koosseisu ehk 68 saadiku toetus.

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

25.09.2021

Täitmise tähtaeg

30.08.2021

Loodud

Sõna ja Tegu, 14.08.2021 12:06

Viimane muudatus

on 31.08.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram