Tehtud

Ratas välistas presidendiks kandideerimise

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 2 / 5

Mida lubati?

01.06.2021

Keskerakonna esimees ja riigikogu spiiker Jüri Ratas ütles Vikerraadio saatele "Uudis +" antud intervjuus, et tema eesolevatel presidendivalimistel ei kandideeri.

"Presidendi osas ma tõesti arvan, et on vaja leida inimene, kes ehitab Eestis sildasid, kes ehitab Eesti ühiskonda, kes näeb Eesti sisse, erinevaid piirkondasid, mitte me ei kaeva siin kraave. Ja selles osas tuleb seda inimest otsima hakata. Ma arvan, et selle Jüri Ratase jutuga võiks nüüd ära lõpetada ja läheme edasi. Leiame inimese, kellel tõesti võiks olla poliitiliselt laiapõhjaline toetus, kas riigikogus või valijameeste kogus," lisas ta.

Mida tehti?

30.07.2021

Ratas välistas presidendiks kandideerimise

"Ma olen vastanud sellele küsimusele, et ei, mina ei kandideeri sel korral presidendi ametikohale. Täna me töötame selle nimel, et riigikogu valiks [presidendi]," ütles Ratas reedel Vikerraadio saates "Uudis+" vastuseks küsimusele, kuidas ta käitub, kui 21 valijameest valimiskogus sooviks tema kandidatuuri üles seada.

"Vastus on ei ja seda juba eelmises vastuses andsin. Võin ka kolmandat korda sama vastuse anda," lisas Keskerakonna esimees Ratas.

Allikas:
https://www.err.ee/1608293307/ratas-valistas-presidendiks-kandideerimise
10.08.2021

Keskerakonna esimees Jüri Ratas teatas, et tema presidendiks kandideerida ei kavatse, ehkki Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid selle võimaluse taas õhku viskas.

"Tänan kõiki, kes peavad mind presidendiameti vääriliseks, kuid täna tuleb arvestada kindla tõsiasjaga, et mina presidendiks ei kandideeri," teatas Ratas sotsiaalmeedia postituses.

Ratase avaldus järgnes Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaidi sõnadele Delfis, et kui erakonnajuhid ühist presidendikandidaati ei leia, tuleb Keskerakond välja oma kandidaadiga, kelleks võib saada Ratas.

Allikas:
https://www.err.ee/1608303048/ratas-mina-presidendiks-ei-kandideeri

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

31.08.2021

Vabariigi Valimiskomisjon registreeris Vabariigi Presidendi valimise kandidaadiks Riigikogu esimesse hääletusvooru Alar Karise.

Alar Karise seadsid üles 59 Riigikogu liiget. Vabariigi Presidendi valimise esimene voor toimub Riigikogus homme, 30. augustil kell 13. Valituks osutumiseks on kandidaadil vaja koguda vähemalt 2/3 koosseisu ehk 68 saadiku toetus.

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

01.06.2021

Täitmise tähtaeg

30.08.2021

Loodud

Pavel Fleišer, 01.06.2021 12:45

Viimane muudatus

on 31.08.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram