Tegemisel

Keskerakond tahab lisaeelarvesse 100-eurost toetust lastele ja eakatele

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

5 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

11.04.2022

Keskerakonna soov on lisaeelarvesse saada ühekordne 100 euro suurune universaalne toetus lastele ja eakatele, Reformierakond on nõus poole väiksema ja osalt suunatud toetustega.

Keskerakond on koalitsioonipartnerile teinud ettepaneku panna lisaeelarvesse sisse 60 miljoni euro eest ühekordseid toetusi lastele ja eakatel, Reformierakond oleks kompromissina nõus nendele toetustele eraldama ligikaudu 30 miljonit eurot, ütles ERR-ile Keskerakonna fraktsiooni juht Jaanus Karilaid.

"Siin me vaidleme – Reformierakond väidab, et (see toetusmeede) ei peaks olema universaalne, see summa ei peaks nii suur olema. Esmaspäeval jätkame arutelu, millises määras me kokku lepime, on veel vara öelda. Väga terav vastasseis. Meie arvates 100 eurot ühekordset toetust oleks elementaarne," lausus Karilaid.

"Ajagraafik on see, et kui lepikime kokku ühekordses toetusmeetmes, siis väljamaksmine võiks toimuda oktoobris. Suure tõenäosusega on sügis kõige raskem, oleks vaja üks-kaks sammu vaja ette näha ja siis on inimesetel tuge vaja," ütles Karilaid.

Karilaiu sõnul on Keskerakond nõus ühekordsetest toetustest lisaeelarves loobuma, kui koalitsioonipartner on nõus lastetoetuste määrasid seaduses tõstma ja siduma lastetoetused keskmise palgaga. "Selle meetme hind on üle 250 miljoni euro," ütles ta.

Mida tehti?

12.05.2022

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid andis üle laste- ja peretoetuse seaduseelnõu, mille eesmärk on toetada Eesti lastega perede toimetulekut. Keskerakonna valitsuspartner Reformierakond eelnõule oma allkirja ei andnud.

Eelnõu kohaselt suureneb lapsetoetus 100 euroni iga lapse eest, lisatakse 700 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad kolme kuni kuut last ning lisatakse 900 eurot igakuist lasterikaste perede toetust neile, kes kasvatavad seitset ja enamat last.

Eelnõu tekst ja andmed saadaval Riigikogu veebis: https://www.riigikogu.ee/tegevus/eelnoud/eelnou/7e80df65-b0ef-4f49-8199-f4807680d0b0/Pereh%C3%BCvitiste%20seaduse%20muutmise%20seadus

Allikas:
https://www.err.ee/1608594715/riigikogu-hakkab-menetlema-keskerakonna-peretoetuste-eelnou
16.05.2022

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas esmaspäeval möödunud nädalal 54 riigikogu liikme algatatud perehüvitiste seadusemuudatusi, millega soovitakse märkimisväärselt tõsta lastetoetusi, ning saatis selle parlamenti esimesele lugemisele.

Allikas:
https://www.err.ee/1608598879/sotsiaalkomisjon-saatis-perehuvitiste-muutmise-eelnou-esimesele-lugemisele
30.05.2022

Riigikogu ei toetanud täna Reformierakonna ettepanekut lükata esimesel lugemisel tagasi perehüvitiste seaduse eelnõu, seega läheb parlament eelnõu menetlusega edasi.

Valitsus sidus enda usaldusega politsei- ja piirivalveameti laevade üleandmise eelnõu, mille poolt hääletas 55 riigikogulast ja 25 vastu.

Allikas:
https://www.postimees.ee/7534059/valitsus-pusib-labiti-molemad-usaldushaaletused
30.05.2022

Valitsuse laiali minemisega ähvardanud Reformierakond esmaspäeval riigikogus oma tahtmist ei saanud ning Keskerakond jäi endiselt endi ja opositsiooni esitatud eelnõu taha, mis tõstaks drastiliselt lastetoetusi ning mitmelapseliste perede rahalist toetamist riigieelarvest.

56 riigikogu liiget olid esmaspäeva õhtul vastu Reformierakonna ettepanekule lõpetada perehüvitiste eelnõu menetlemine ning saaga saab järgmise etapi juba kahe päeva pärast, mil lõpeb tähtaeg esitada eelnõule parandusettepanekuid. Reformierakond on juba mõista andnud, et võidakse valida obstruktsiooni tee ehk esitada eelnõule nii palju parandusettepanekuid, et seda ei oleks võimalik kevadperioodil vastu võtta.

Allikas:
https://www.aripaev.ee/uudised/2022/05/30/keskerakond-ja-opositsioon-lahevad-peretoetuste-seadusega-edasi
Blokeeritud

30.05.2022: Riigikogu lõpetas peretoetuste eelnõu esimese lugemise. Reformierakond soovis eelnõu tagasi lükata, kuid see ettepanek läbi ei läinud. Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaeva sõnul on sisuliselt Eestis vähemusvalitsus. Hääletusel kogus Reformierakonna ettepanek 32 poolt- ja 56 vastuhäält. See tähendab, et menetlus jätkub ning muudatusettepanekute tähtaeg on kolmapäev.
https://www.err.ee/1608614485/vorklaev-sisuliselt-on-eestis-vahemusvalitsus

01.06.2022: Reformierakond esitas peretoetuste eelnõule 2000 muudatusettepanekut
https://www.err.ee/1608616501/reformierakond-esitas-peretoetuste-eelnoule-2000-muudatusettepanekut-peaminister-kuulutas-valitsuse-loppu

02.06.2022: Eesti vajab toimivat valitsust ning tuleb teha uus koalitsioon, ütles "Esimeses stuudios" Keskerakonna esimees Jüri Ratas. "Tuleb teha uus koalitsioon. Eesti vajab toimivat valitsust, see on selge," lausus Ratas. Ratas märkis ka, et kiire inflatsiooni olukorras soovib Keskerakond lisaks peretoetustele tuleva aasta 1. jaanuarist erakordset pensionitõusu ja pensionite mittemaksustamist ning muudatusi aktsiisides ja käibemaksus. "See on meie soov. Me oleme algusest peale öelnud, et me ei soovi laste- ja peretoetustega seda koalitsiooni lõpetada," nentis ta.
https://www.err.ee/1608617992/ratas-tuleb-teha-uus-koalitsioon

03.06.2022: Kaja Kallas: "Tegin äsja Vabariigi Presidendile ettepaneku vabastada ametist ministrid Jaak Aab, Tanel Kiik, Eva-Maria Liimets, Taavi Aas, Kristian Jaani, Erki Savisaar ja Tiit Terik. ... Minu jaoks oli viimaseks ja otsustavaks hetkeks see, kui Keskerakonna ja EKRE häältega lükati kolmapäeval Riigikogus tagasi valitsuse poolt konsensuslikult heakskiidetud eestikeelse alushariduse eelnõu. ... Olukorras, kus Keskerakond töötab valitsuses aktiivselt Eesti jaoks kõige olulisemate põhiväärtuste vastu, ei saa me nendega koostööd enam jätkata. ... Olen teinud ettepaneku Isamaale ja sotsiaaldemokraatidele alustada uue koalitsiooni kõnelusi. Seniks, kuni uut koalitsiooni ei ole, jätkavad allesjäänud ministrid vastavalt ministrite asendamise korrale."
https://valitsus.ee/uudised/peaminister-kaja-kallase-avaldus, https://www.facebook.com/kallaskaja/posts/423231746291081

Allikas:

Sihtrühm

Eesti lapsed ja eakad

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Eelarve (EUR)

30000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

11.04.2022

Täitmise tähtaeg

31.10.2022

Loodud

Pavel Fleišer, 11.04.2022 12:27

Viimane muudatus

07.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram