Vaata kõiki programme ja kandidaate KOV valimistel 2021 👉
Tehtud

Lanno: kui riigikantselei komisjon on teinud oma töö ning kui selgub, et juhtunu on minu vastutada, tuleb mul see samm teha

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 1 / 5

Mida lubati?

29.06.2021

Lanno andis mõista, et tema päevad terviseameti juhina võivad olla loetud

Vastuseks Delfi küsimusele sellest, kes võtab juhtunu eest poliitilise vastutuse ning enda ametikohast ilma jääb, ütles Tanel Kiik, et on rääkinud peaminister Kaja Kallasega ning palunud riigisekretär Taimar Peterkopil moodustada juhtunu uurimiseks komisjon. Terviseameti peadirektor Üllar Lanno viitas, et sule sappa saajaks võib olla tema: "Kui riigikantselei komisjon on teinud oma töö ning kui selgub, et juhtunu on minu vastutada, tuleb mul see samm teha."

Terviseameti peadirektor märkis, et laoruumis paiknevad tooted olid kindlustatud. Omavastutuseks on lepingu kohaselt 10%. Summa, mis temperatuurimuudatusega raisku läks, jääb hetkel kinnitatud koguse põhjal 1,15 miljoni euro kanti. Täiendavad kahjud on veel selgumisel.

Mida tehti?

18.08.2021

Terviseameti juht Üllar Lanno täna ilmunud külmlao raportit veel lugenud ei ole, seega ei näe ta praegu põhjust tagasi astumiseks. "Ainuke asi, mida ma praegu tean, on see, et ametil on seal möödalaskmisi olnud kvaliteedijuhtimise ja riskihindamise pealt. Teatud osad olid meie enda raportis ka ära kajastatud. Aga kas see on kõik tänase juhi vastutus ja tema tegemata jätmine? Selle osas ma ei ole veel täna selgust saanud, eks see selgub aja pärast," ütles Lanno.

Küsimuse peale, kuidas saab kogu juhtunu eest vastutusele võtta kõik asjaosalised ja kes ikkagi oleks konkreetne vastutav isik, vastas Lanno, et neid nimesid tuleb küsida riigikantseleilt, kellel olid olemas nii terviseameti, ravimiameti kui ka tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti (TTJA) raportid ja analüüsid.

"Ma ei tea, kui palju jõuab üks inimene 1. oktoobrist tänase päevani vastutada nende aastate eest, mis olid vahetult kolm, neli viis aastat enne tema tööle asumist. Minu jaoks ei tundu see väga õiglane," selgitas Lanno, et end vastutavaks isikuks ei pea.

Allikas:
https://www.delfi.ee/artikkel/94341111/video-terviseameti-juht-ullar-lanno-tagasi-ei-astu-on-ebaoiglane-mind-ainsaks-vastutajaks-seada

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

06.09.2021

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno on otsustanud ametist tagasi astuda. Ta jätkab tööga veel kaks nädalat, misjärel võtab ameti juhtimise ajutiselt üle peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma, kuniks asutusele leitakse avaliku konkursiga uus juht.

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

29.06.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Sõna ja Tegu, 18.08.2021 17:21

Viimane muudatus

on 14.09.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram