Vaata kõiki programme ja kandidaate KOV valimistel 2021 👉
Lubatud

Ruumiline planeerimine

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus1 / 5
Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

01.09.2021

Meie elukeskkonna suurim kujundaja on ruumiline planeerimine. Harku valda elukohana hinnatakse kõrgelt ja siia soovitakse elama tulla. See tähendab, et oleme pideva arendussurve all, mida peame teadlikult ja plaanipäraselt ohjama ning suunama. Kuigi viimased 12 aastat on detailplaneeringuid kehtestatud meie vallas kaugelt vähem, kui uusi maju ehitatud, on 1990-ndate „kauboiarendamise“ tulemusena veel endiselt kehtestatud detailplaneeringuid sellises mahus, mis võimaldavad ehitada 2946 eluaset. Sellele numbrile lisanduvad elamuteks ümberehitatavad 60-80 suvilat aastas. Võrreldes teiste Tallinna ümbruse valdadega oleme suutnud seni kõige rahulikumalt areneda ning pole lasknud oma vallal linnastuda. Ka edaspidi tahame selle eest hoolt kanda, et me ei muutuks Tallinna eeslinnaks. Näeme, et elanike kasv peab olema kontrollitud ja mõõdukas. Soovime säilitada oma senist miljööd, meie loodust, asustusmustrit. Uute suurte elamualade detailplaneeringute algatamist me kindlasti ei toeta. Ka kehtestatud ammuste detailplaneeringute elluviimine peab olema kontrollitud ning käima käsikaes taristu võimalustega ning sobituma kehtivate üld- ja teemaplaneeringutega. Uusi elanikke saab lisanduda vaid olemasolevatesse asulatesse ja küladesse. Uute tiheasumite loomist me ei poolda ning külade vahelisi maid täis ei ehita. Seal peab säilima tänane rustikaalne keskkond − põllud, metsad ja rabad.

Mida tehti?

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

01.09.2021

Täitmise tähtaeg

01.10.2025

Loodud

Sõna ja Tegu, 27.09.2021 22:49

Viimane muudatus

on 20.10.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram