Tehtud

Tallinn tahab alkoholimüügi piiranguid karmistada

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 1 / 5

Mida lubati?

18.09.2019

Tallinn näeb vajadust kehtestada kellaajalisi piiranguid alkoholi müügile meelelahutusasutustes ning suurendada kohustuslikku vahemaad alkoholi müüvate kaupluste ja lasteasutuste vahel, teatas kolmapäeval linnapea Mihhail Kõlvart.

Kõlvarti sõnul ei ole normaalne, et Tallinna baarides saab läbi öö osta alkoholi ning et sellised baarid töötavad tihtipeale hommikutundideni. "Ma arvan, et ei ole vajalik toetada ettevõtlust, mis kahjustab inimeste tervist ja turvalisust. Näen vajadust kehtestada kellaajalisi piiranguid alkoholi müügi osas," ütles linnapea.

"Tallinn on varem sellega (alkoholimüügi piirangutega – toim.) välja tulnud, seda toetas ka riik, siis oli jutt kauplustest ja nüüd on õige aeg rääkida ka baaridest," ütles Kõlvart, kelle sõnul on piirangute kehtestamiseks siiski vaja ka riigi abi, sest seaduse järgi lõppeb öörahu hommikul kell 7 ja sellest kellaajast alates võib alkoholi müüa.

"Ma olen kindel, et mingit vajadust alkoholi müüa kell 7 hommikul ei ole ega peaks olema," märkis Kõlvart.

Mida tehti?

17.09.2020

Tallinna linnavolikogu otsustas tänasel istungil piirata öist alkoholimüüki pealinna meelelahutusasutustes. Alates 1. septembrist 2021 ei saa enam öösel Tallinna baaridest, ööklubidest või kasiinodest vägijooke osta.

Täna vastu võetud määruse kohaselt piiratakse järgmisest sügisest Tallinna baarides, pubides ja teistes sarnastes asutustes alkoholi müüki nädala sees kella kahest öösel hommikul kuueni ning nädalavahetustel kella kolmest seitsmeni. Ajaline erand tehti kasiinodele ja ööklubidele, kus piirang algab tunni võrra hiljem (nädala sees kella kolmest öösel kuueni hommikul ja nädalavahetustel kella neljast seitsmeni).

Piirangud ei kehti majutusettevõtete fuajeebaarides ning rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaamas ja sadamas ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas. Samuti ei kehti piirangud ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Allikas:
https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Tallinn-piirab-jargmisest-sugisest-meelelahutusasutustes-oist-alkoholimuuki

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

01.09.2021

Tallinn piirab alates septembrist öist alkoholimüüki. Piirangutele on palju vastaseid, kelle arvates rikub otsus ööelu kvaliteeti.

Nädala sees ei tohi pealinnas alkoholi müüa öösel kella kahest kuni kella kuueni ja nädalavahetusel kella kolmest kuni seitsmeni.

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

18.09.2019

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 31.08.2021 10:52

Viimane muudatus

on 31.08.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram