Teema

Tallinn

Jaga:
Ava Kanbani vaades
Kokku lubadust 7
Filtreeri staatuse järgi:

Lubatud

1

Tallinna Haigla eel- ja põhiprojekti töid novembrist lõpetakse 2024. aasta alguses

"Kava kohaselt alustatakse projekteerimistöid novembrist 2021 ning eel- ja põhiprojekt on valmis 2024. aasta alguses. Tulenevalt pingelisest ajagraafikust on kogu haigla arendusprojekt jagatud osaliselt paralleelselt teostatavatesse etappidesse. Praegu on planeeritud läbi viia kolm ehitushanget: eeltöödeks 2023. aastal ja seejärel, kui on süvendi ja betoonihange tehtud, põhitöödeks 2024. aasta kevadel. Eesmärgiks on seatud jõuda 2026. aasta suveks haigla ehitusega nii kaugele, et haigla tervikosale on võimalik alustada kasutusloa menetlust, lõplik sissekolimine on planeeritud 2027. aastal."

Tegemisel

2

Lasnamäe veekeskus ja olümpiaujula rajamine

Tallinna linnavalitsuse istungil võeti vastu otsus olümpiaujula rajamisest. Ujula ehitatakse Tondiraba jäähalli kõrvale ning valmib koostöös erasektoriga. Olemas on ehitise detailplaneering. Ujula sisaldab nii 50 kui ka 25 meetri basseini. Linnavalitsuses vastu võetud eelnõu peab läbima ka volikogu. Uus bassein peaks leevendama veeaja puudust ja võimaldama rahvusvaheliste võistluste korraldamist. Praegu pole Tallinnas ühtegi tippvõistlusteks sobilikku täismõõtmetes ujulat. Ehitus võiks praeguste plaanide järgi alata 2021. aastal, mis tähendaks, et see valmib aastal 2025. "Sellest vajadusest oli juttu juba päris ammu. Sellest oli räägitud nii riigi tasandil kui ka ujumisliit on teinud päris palju ettepanekuid," lausus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Vikerraadiole.

Täitmise tähtaeg: 31.12.2024

Ehitame Tallinna Haigla

Nüüdisajastame Euroopa Liidu rahastuse toel tervishoiutaristut üle kogu Eesti. Jätkame Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi Tallinna Haigla rajamiseks vajaliku rahastuse saamiseks.

Täitmise tähtaeg: 05.03.2023

Tehtud

4

Tallinn tahab alkoholimüügi piiranguid karmistada

Tallinn näeb vajadust kehtestada kellaajalisi piiranguid alkoholi müügile meelelahutusasutustes ning suurendada kohustuslikku vahemaad alkoholi müüvate kaupluste ja lasteasutuste vahel, teatas kolmapäeval linnapea Mihhail Kõlvart. Kõlvarti sõnul ei ole normaalne, et Tallinna baarides saab läbi öö osta alkoholi ning et sellised baarid töötavad tihtipeale hommikutundideni. "Ma arvan, et ei ole vajalik toetada ettevõtlust, mis kahjustab inimeste tervist ja turvalisust. Näen vajadust kehtestada kellaajalisi piiranguid alkoholi müügi osas," ütles linnapea. "Tallinn on varem sellega (alkoholimüügi piirangutega – toim.) välja tulnud, seda toetas ka riik, siis oli jutt kauplustest ja nüüd on õige aeg rääkida ka baaridest," ütles Kõlvart, kelle sõnul on piirangute kehtestamiseks siiski vaja ka riigi abi, sest seaduse järgi lõppeb öörahu hommikul kell 7 ja sellest kellaajast alates võib alkoholi müüa. "Ma olen kindel, et mingit vajadust alkoholi müüa kell 7 hommikul ei ole ega peaks olema," märkis Kõlvart.

Jalakäijate sillaehitamine Tallinna Vanasadama Admiraliteedi basseinis

"Hanke objektiks on Tallinnas Vanasadama Admiraliteedi basseini (Jahisadam) kanalile avatava jalakäijate silla ehitustööde teostamine koos ehitusprojekti tööprojekti, s.h osaliselt ka põhiprojekti, staadiumis ja BIM teostusmudeli koostamisega ning hooldustööde teostamisega garantiiperioodil vastavalt tehnilisele kirjeldusele (Lisa 2). Silla unikaalse arhitektuurse – konstruktiivse projektlahenduse aluseks on AS Tallinna Sadam poolt 2017. aastal korraldatud ideekonkursi võidutöö „New Balance 100“."

Täitmise tähtaeg: 31.12.2021

Tallinn tõstab sotsiaalvaldkonna töötajate palku

Tallinn ühtlustab linna sotsiaalvaldkonna töötajate palku, mistõttu kasvab alates 1. märtsist 70 protsendil sotsiaaltöötajatest palk keskmiselt seitse protsenti. Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul puudutab palgatõus natuke enam kui 70 protsenti ehk 760 linna sotsiaalvaldkonna töötajat. „Sealhulgas kasvab hooldajate ja koduhooldustöötajate palk, sotsiaalassistentide ning linna hallatavate asutuste teiste sotsiaalhoolekande töötajate keskmine palk,“ täpsustas Beškina. „Tallinna asutuste sotsiaalvaldkonda kuuluvate tööperede palgakasvuga soovime tagada samaväärset palgataset riigiasutustega, niisamuti erasektori ja riiklikult rahastatud hoolekandeteenuseid osutatavate asutustega. Seega lähtume palkade tõstmisel sellest, et vähendada palgaerinevusi sotsiaalvaldkonna tööperede lõikes.“

Täitmise tähtaeg: 01.04.2021

Tallinn hakkab tallinlastele hüvitama esimest haiguspäeva

"Esimese haiguspäeva hüvitamine hakkab kehtima juba neljapäevast, avaldusi hüvitamiseks saab hakata esitama 15. aprillist, kui linnal valmib vastav rakendus, ütles Kõlvart. Otsuse peab heaks kiitma ka linnavolikogu."

Täitmise tähtaeg: 15.04.2021

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartusershistorycrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram