Vaata kõiki 2021. aasta kohalikel valimistel valitud erakondade koalitsioonilepinguid 👉
Tegemisel

Lasnamäe veekeskus ja olümpiaujula rajamine

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

04.09.2019

Tallinna linnavalitsuse istungil võeti vastu otsus olümpiaujula rajamisest.

Ujula ehitatakse Tondiraba jäähalli kõrvale ning valmib koostöös erasektoriga. Olemas on ehitise detailplaneering. Ujula sisaldab nii 50 kui ka 25 meetri basseini. Linnavalitsuses vastu võetud eelnõu peab läbima ka volikogu.

Uus bassein peaks leevendama veeaja puudust ja võimaldama rahvusvaheliste võistluste korraldamist. Praegu pole Tallinnas ühtegi tippvõistlusteks sobilikku täismõõtmetes ujulat.

Ehitus võiks praeguste plaanide järgi alata 2021. aastal, mis tähendaks, et see valmib aastal 2025.

"Sellest vajadusest oli juttu juba päris ammu. Sellest oli räägitud nii riigi tasandil kui ka ujumisliit on teinud päris palju ettepanekuid," lausus Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart Vikerraadiole.

Mida tehti?

18.08.2021

Lasnamäe suure spordilinnaku viimane osa ehk veekeskus koos olümpiaujula ning vaba aja keskuse ja hotelliga valmib 2024. aastal, hoone ehitab valmis Capital Mill.

Tallinn ei ehita ujulat ise. Hoonestaja leiti riigihankega ja tingimusega, et Tallinna linn annab talle õiguse omada ja kasutada ujulahoonet järgneva 50 aasta jooksul. Riigihankele esitati üks pakkumus, Capital Mill OÜ tütarettevõtte Tondiraba Ujula OÜ poolt, kes valiti ka hanke võitjaks. Tondiraba Ujula projekteerib ja ehitab hoone oma rahaga välja.

Hoone jaguneb kolmeks suuremaks plokiks, keskuse selgrooks saab 50-meetrine olümpiabassein koos 25-meetrise basseini ja lastebasseinidega, ütles kolmapäeval Capital MIlli partner Tanel Samuel. Ujulasse tuleb tribüün 400 kohaga.

Spordiplokki rajatakse lisaks ujulale spordisaal korvpalli, võrkpalli ja võimlemise jaoks ja jõusaalid. Saali rajatakse ka 1500 pealtvaatajale mõeldud tribüün.

Teises hooneplokis saab olema spaa ja veekeskus. Seda plokki hakkab opereerima Mustamäe Elamuste Keskus. Plokis saavad olema spaakeskus, tervisekeskus, basseinid, saunad, liutorud ja 18-rajaline bowlingusaal, ütles Samuel.

Hoone kolmanda plokis hakkavad asuma majutuseks mõeldud toad, mida on kokku 120.

Uus ujula hakkab asuma Tondiraba jäähalli kõrval.

Allikas:
https://www.err.ee/1608310718/lasnamae-suur-veekeskus-koos-olumpiaujulaga-valmib-2024-aastal

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Teemad

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

04.09.2019

Täitmise tähtaeg

31.12.2024

Loodud

Pavel Fleišer, 18.08.2021 17:06

Viimane muudatus

on 11.11.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram