Teiseks vaktsineerimisringiks kasutatakse Eestis vaid mRNA vaktsiine

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda

Mida lubati?

Tuleval aastal kasutatakse Eestis revaktsineerimiseks ehk uueks vaktsineerimisringiks mRNA vaktsiine, mida riik juba soetab.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et Eesti varub tulevaks aastaks mRNA vaktsiine.

"Eestil on tehtud leping läbi Euroopa Liidu ühishanke PfizerBioNTechiga, täiendavalt on läbirääkimised Modernaga lepingu tegemiseks, võib-olla tulevikus ka Curevaciga, kui see peaks saama müügiloa oma vaktsiinile. Võib öelda, et aastast 2022 vaktsineerimised suure tõenäosusega tehakse mRNA vaktsiiniga," lausus Kiik.

...

Merits ütles, et Astra Zeneca ja Jansseni vaktsiinide probleem on see, et need tekitavad immuunvastuse kahele erinevale viirusele, millest ühte on meil vaja, teist aga mitte. Et see võib tema sõnul mõjutada järgmiste dooside efektiivsust, oleks tema sõnul mõistlik kasutada edaspidi mRNA vaktsiine.

"Kolmas doos tõenäoliselt on kasulikum, kui see ei ole Astra Zeneca lihtsalt sel põhjusel, et välistada võimalus, et vektorvastane immuunvastus ehk siis adenoviiruse vastane immuunvastus hakkab mõjutama kolmanda doosi efektiivsust või põhjustab ettearvamatuid kõrvalefekte," selgitas Merits.

Mida tehti?


Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

09.06.2021

Täitmise tähtaeg

Lisatud

Pavel Fleišer, 09.06.2021 18:50

Viimane muudatus

, 9.06.2021, 18:50
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram