Vaata kõiki programme ja kandidaate KOV valimistel 2021 👉
Lubatud

Teiseks vaktsineerimisringiks kasutatakse Eestis vaid mRNA vaktsiine

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 2 / 5

Mida lubati?

02.06.2021

Tuleval aastal kasutatakse Eestis revaktsineerimiseks ehk uueks vaktsineerimisringiks mRNA vaktsiine, mida riik juba soetab.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et Eesti varub tulevaks aastaks mRNA vaktsiine.

"Eestil on tehtud leping läbi Euroopa Liidu ühishanke PfizerBioNTechiga, täiendavalt on läbirääkimised Modernaga lepingu tegemiseks, võib-olla tulevikus ka Curevaciga, kui see peaks saama müügiloa oma vaktsiinile. Võib öelda, et aastast 2022 vaktsineerimised suure tõenäosusega tehakse mRNA vaktsiiniga," lausus Kiik.

...

Merits ütles, et Astra Zeneca ja Jansseni vaktsiinide probleem on see, et need tekitavad immuunvastuse kahele erinevale viirusele, millest ühte on meil vaja, teist aga mitte. Et see võib tema sõnul mõjutada järgmiste dooside efektiivsust, oleks tema sõnul mõistlik kasutada edaspidi mRNA vaktsiine.

"Kolmas doos tõenäoliselt on kasulikum, kui see ei ole Astra Zeneca lihtsalt sel põhjusel, et välistada võimalus, et vektorvastane immuunvastus ehk siis adenoviiruse vastane immuunvastus hakkab mõjutama kolmanda doosi efektiivsust või põhjustab ettearvamatuid kõrvalefekte," selgitas Merits.

Mida tehti?

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Eesti ühineb koroonavaktsiini tootja Valneva eelostulepinguga.

Kiik ütles, et Valneval on arendamisel inaktiveeritud viirusel põhinev vaktsiin. Tegemist on tehnoloogiaga, mida on kasutatud vaktsiinide väljatöötamisel juba pikka aega.

"Näeme selle vaktsiini kasutamise võimalust peamiselt nn tõhustusdoosina, kuid võimalus sellisel tehnoloogial põhinevat vaktsiini valida võib aidata otsustada vaktsineerimise kasuks ka neil, kes uutel tehnoloogiatel põhinevaid vaktsiine mingil põhjusel pelgavad. Välistada ei saa ka võimalust, et lähitulevikus oleme silmitsi uue viirusetüvega, mille vastu annab tõhusama kaitse mRNA vaktsiinide kombineerimine mõnel teisel tehnoloogial põhineva vaktsiiniga," selgitas Kiik.

Aprillis teatas Valneva, et loobus pärast pool aastat kestnud edutuid läbirääkimisi edasistest kõnelustest Euroopa Komisjoniga ning alustab otsesuhtlust riikidega oma koroonavaktsiini tarnimiseks.

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

02.06.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 09.06.2021 18:50

Viimane muudatus

on 04.08.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram