Tartu linna koalitsioonilepingus 2021–2025 kinnitati eesmärk muuta Tartu koolid kogukonnakeskusteks, kus pärast tunde saavad tegevusi nii lapsed kui nende vanemad.

Tartu Linnavalitsus algatas pilootprojekti, et muuta kaks linna kooli kogukonnakeskusteks, pakkudes pärast tunde tegevusi nii lastele kui ka nende vanematele.

Pilootprojektiga liitusid Tartu Karlova Kool ja Tartu Annelinna Gümnaasium, avades oma uksed kogukonnale pärast tunde.

Tartu Linnavalitsus hindas pilootprojekti edukaks ja otsustas laiendada kogukonnakeskuste programmi kõigile linna koolidele alates 2023. aasta sügisest.

Kõik Tartu koolid alustasid kogukonnakeskustena, pakkudes pärast tunde erinevaid tegevusi lastele ja nende vanematele.

Tartu Linnavalitsus viis läbi uuringu, mis näitas, et kogukonnakeskuste programm on suurendanud koolide ja kogukonna vahelist koostööd ning parandanud õpilaste heaolu.

Tartu linna arengukavas 2025–2035 rõhutatakse haridusasutuste rolli kui kogukonnakeskusi. Dokumendis on märgitud, et kooliruume on hakatud järjest enam kasutama ka mitteformaalseteks tegevusteks õhtustel aegadel.

Tartu Linnavalitsus otsustas jätkata ja laiendada kogukonnakeskuste programmi, eraldades täiendavaid vahendeid uute tegevuste ja teenuste arendamiseks.

Kõik Tartu koolid alustasid kogukonnakeskustena juba 2023. aasta sügisel ning programm on jätkuvalt laienenud ja saanud positiivset tagasisidet. Lubadus on täidetud enne tähtaega ning selle jätkamine on kinnitatud ametlikes dokumentides.
