Tallinna linn otsustas pakkuda lasteaedades tasuta toitu kõigile lastele, sõltumata lapsevanema sissetulekust. Varasemalt tuli toiduraha maksta osadele piirmäära ületanud peredele.

Tallinn laiendas tasuta lasteaiakohtade printsiipi: kõigile Tallinna elanikest lastele on lasteaia koht tagatud ning osalustasu kompenseeritakse kuni 100%.

Tallinna linnavalitsus kinnitas 2024. aasta eelarves lasteaedade toidule eraldatavaks summaks 8,6 miljonit eurot, mis katab tasuta toidu kõigile lastele.

Tallinna linn informeeris, et lasteaedades on jätkuvalt tasuta toit ja koht garantiiga kõigile Tallinna lastele. Eriti rõhutati puuetega laste juurdepääsetavust.

Tallinna linnavalitsus teatas, et alates 1. septembrist 2025 vähendatakse lasteaedade kohatasu 35 euroni kuus.

Alates 1. juulist 2025 tõuseb Eestis käibemaksu standardmäär 24%-ni, mis mõjutab ka lasteaedade toidukulu päevamaksumust.

Tallinna volikokku kandideerivad erakonnad arutlevad lasteaia kohatasu kaotamise üle; Keskerakond kinnitab tasuta lasteaiakohtade põhimõtte jätkumist.

Tallinnas on lasteaedade toit tasuta ja koht tagatud, kuid kohatasu pole veel täielikult kaotatud. Lubadus pole täielikult täidetud, kuid olulised sammud on astutud.
