Eesti tugevdab sidemeid demokraatlike riikide ja ühiskondadega üle maailma, et seista vastu autoritaarsete režiimide katsetele lõhkuda rahvusvahelisel õigusel ja universaalsetel inimõigustel põhinev maailmakord

Eesti valitsus kinnitas koalitsioonileppes eesmärgi tugevdada sidemeid demokraatlike riikide ja ühiskondadega üle maailma, et seista vastu autoritaarsete režiimide katsetele lõhkuda rahvusvahelisel õigusel ja universaalsetel inimõigustel põhinev maailmakord.

Eesti Välisministeerium teatas läbirääkimiste algusest strateegilise partnerluse sõlmimiseks Taiwani ja teiste demokraatlike riikidega India ja Vaikse ookeani piirkonnas.

Euroopa Regioonide Komitee pidas esimesed kohtumised Albaania, Kosovo ja Moldova kohalike ja piirkondlike poliitikutega, et kiirendada ettevalmistusi Euroopa Liiduga ühinemiseks.

Rootsi Arengukoostöö Agentuur Sida ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ESTDEV sõlmisid 12,2 miljoni euro suuruse koostöölepingu Ukraina küberturvalisuse toetamiseks Tallinna Mehhanismi raames.

Eesti osales NATO tippkohtumisel, kus arutati alliansi idatiiva tugevdamist ja koostöö süvendamist demokraatlike riikidega.

Euroopa Liidu kõrged esindajad kohtusid Luxembourgis piirkondadevahelise julgeoleku ja ühendatuse teemal, arutades julgeolekut Musta mere piirkonnas ning ühendatuse edendamist Kesk-Aasia riikidega.

Euroopa Komisjon esitles Euroopa demokraatia kaitse programmi, milles on esitatud meetmed demokraatia mõjuvõimu suurendamiseks ja kaitsmiseks kogu ELis.

Eesti siseminister Igor Taro toetas Rootsi ettepanekut tsiviilvalmiduse formaadi loomiseks NATO-s laiapindse riigikaitse tugevdamiseks ja paremaks koordineerimiseks NATO ja Euroopa Liidu vahel.

Eesti tähistas 15 aastat OECD täisliikmena, rõhutades oma panust rahvusvahelises koostöös ja majanduspoliitika kujundamises.

Siseminister Igor Taro osales Strasbourgis ministrite konverentsil, arutades Euroopa inimõiguste konventsiooni kohaldamist ebaseadusliku rände küsimustes.

Eesti on astunud reaalseid samme sidemete tugevdamiseks demokraatlike riikidega (nt partnerluslepped, osalemine rahvusvahelistes algatustes ja tippkohtumistel). Tõendid näitavad, et lubadus on täidetud mitmete konkreetsete tegevuste kaudu.
