Teema

Arvamusfestival 2021

Jaga:
Ava Kanbani vaades
Kokku lubadust 2
Filtreeri staatuse järgi:

Lubatud

1

Sotsiaaldemokraadid toetavad Kersti Kaljulaidi jätkamist

"Sotsiaaldemokraatidel on kindlasti oma nimi, sotsiaaldemokraadid ütlesid juba mitu kuud tagasi, et kui kui Kaja Kallas ja Reformierakond jääb oma varasema seisukoha juurde, et nad toetavad Kersti Kaljulaidi jätkamist ja nad suudavad selles veenda oma koalitsioonipartnereid, kes ajab mingit segast juttu sellel teemal, miks nad arvavad, et tänane president ei peaks jätkama siis sotsiaaldemokraatide hääled on olemas, me oleme valmis seda kindlasti toetama. Me oleme kindlasti valmis arvestama sellega, et kui poliitiline realiteet on see, et, et see mitte millegi millise millegipärast, kuigi ma ütlen jätkuvalt. Ma tahaksin väga teada, miks tegelikult keskerakonnale tänane president ei sobi, sest see vastus, et ta ei ehita piisavalt palju sildu, ei ole minu arust adekvaatne.."

Täitmise tähtaeg: 30.08.2021

Tegemisel

1

Ratas: "Ma ei näe küll probleemi, kui täna valiks rahvas presidendi täpselt samade volitustega, täpselt samade sama pädevusega"

Jüri Ratas Arvamusfestivali parlamendierakondade esimeeste debatil: "Ma arvan, et see näitab, et see süsteem ei toimi tegelikult ja see ongi see, et meil oleks kandidaadid väljas ammu juba, kui meil oleks otsevalimised. Jah, ma olen nõus, et seal peab olema mingi lävend, et kui palju inimesi saab kandidaate üles seada. Aga igal juhul, see oleks ausam, läbipaistvam, selgem ühiskonna suhtes, tuleviku suhtes, visioonide suhtes ja see, mis siin varasemalt ka läbi käis, see vastab tõele, et eelmine kord olid debatid, terve suvi oli debatti, viis või kuus inimest tuuritasid ja see oli ka samamoodi null lahendus. Nii et see, et täna me oleme sellises olukorras, ei tähenda ju seda, et seal läbi kukkunud, et riigikogu saab oma tööd teha 30., 31. augustil ja kui see ei õnnestu, siis on olemas seaduses järgnevad või põhiseaduses, et valijameestekogu kokku, aga ma arvan, et see näitab tegelikult seda, see süsteem edasi minna ei saa. Ma saan aru, et vastuväide on kohe see, et mis siis oleks presidendi volitused, kui on see oleks otsevalimised, et kas need oleksid suuremad, kas ta pädevus oleks suurem. Ma arvan, et siis me muidugi takerdume täielikult sellesse lahendusse, nii et ma ei näe küll probleemi, kui täna valiks rahvas presidendi täpselt samade volitustega, täpselt samade sama pädevusega."

Tehtud

0

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!

Täname meie partnereid

Bcme Logo En сomTechsoup Global Network Logo 400x95 (1)Hm Logo Alternative Color ComLogo Google.org Support Fullcolor Rgb Stacked
heartusershistorycrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram