Teema

Riigi eelarvestrateegia 2022-2025

Jaga:
Ava Kanbani vaades
Kokku lubadust 4
Filtreeri staatuse järgi:

Lubatud

2

Meditsiinitöötajate palgatõus

Kaja Kallas: "Tänasel istungil kinnitasime ka haigekassa tervishoiuteenuste loetelu. Selle määruse eesmärk on parandada ravivõimaluste kättesaadavust kindlustatud inimestele. Väga oluline on ka see, et seoses tervishoiuvaldkonna erialaliitude, haiglate liidu ja kiirabi liidu vahel aprillis sõlmitud kollektiivlepinguga lähevad muutmisele ka tervishoiuteenuste piirhinnad. See võimaldab selles sektoris toimetavatele meditsiinitöötajatele kokku lepitud palgatõusu. Ja palgatõusu maksumus on 22 miljonit eurot."

Aktsiiside taastumine toimub lauge graafiku alusel alates 2023. aasta maist nelja aasta jooksul

Keit-Pentus Rosimannus, rahandusminister annab mõningase ülevaate uuest 2022. a riigieelarvest. "Praeguse kiire hinnakasvu taustal oli oluline otsus ka aktsiiside tõusu ära jätmine järgmisel aastal. Nii hoidume Kaja Kallase valitsusega tõuke andmisest täiendavale hinnakasvule. Aktsiiside taastumine toimub lauge graafiku alusel alates 2023. aasta maist nelja aasta jooksul. ."

Täitmise tähtaeg: 01.05.2023

Tegemisel

2

3% palgatõus õpetajatele, politseinikele, päästjatele ja päästekorraldajatele ning kultuuritöötajatele

Samuti plaanib valitsus alates järgmisest aastast kolmeprotsendilist palgatõusu õpetajatele, politseinikele, päästjatele ja päästekorraldajatele ning kultuuritöötajatele.

Riigikaitsekulud on vähemalt 2% SKP-st

• Eesti riigikaitse põhineb Eesti inimeste vankumatul kaitsetahtel, ajateenistuse toel loodud reservarmeel, Kaitseliidul, iseseisva kaitsevõime arendamisel ning kindlatel liitlassuhetel NATOga. • Jätkame riigikaitse kulude täitmist praegustes kavades ettenähtud tasemel, mis on vähemalt 2% SKP-st ning millele lisanduvad liitlaste Eestis vastuvõtmisega seotud kulud ja kaitseinvesteeringute programm.

Täitmise tähtaeg: 05.03.2023

Tehtud

0

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!

Täname meie partnereid

Bcme Logo En сomTechsoup Global Network Logo 400x95 (1)Hm Logo Alternative Color ComLogo Google.org Support Fullcolor Rgb Stacked
heartusershistorycrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram