Lubatud

IT-minister Andres Suti plaan: Eesti küberkaitsele 600 miljonit eurot aastas

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 4 / 5

Mida lubati?

28.07.2021

Ettevõtlus- ja IT-minister Andres Suti sõnul võiks Eesti digiühiskonna kaitseks kokku leppida riigikaitsega sarnase püsiva rahastuse, mis oleks samuti 2% sisemajanduse kogutoodangust.

Andres Sutt: "Ründe kaalu ja tähtsust pole põhjust alahinnata. Kui vaadata maailma küberrünnakute üldpilti, mis tehtud riigiasutuste, poliitikute ja muude vastu, siis on selge, et maailm on muutunud me ümber ebasõbralikumaks. Küberkuritegevus on tõusujoonel, mistõttu peame riigi ja erasektori tasemel küberturvalisusesse investeerima. See peab olema pidev tegevus. Kui rääkida näiteks NATO eelarve rahastamisest, siis tuleb samasugune standard püstitada ka küberkaitseks- mis number võiks täpselt olla, on kokkuleppimise koht. Kui vaadata numbreid üle ilma, siis need on triljonites.
...
Oleme alustanud IT-taristu suhtes küberturvalisuse laiendamist. Riskid me ümber ei kao kuhugi. Räägime eraldi veel ka RIA-ga muutunud ohupildist, vajalikest ümberhindamistest ja prioriteetidest. Oluline on kaasa võtta see, et kahe ametkonna kiire toimetamise tulemusena võeti ründaja kinni, turvanõrkus on likvideeritud. Teadaolevalt pole ründaja arvutist fotod kaugemale jõudnud."

Mida tehti?

Sihtrühm

Küberkaitse institutsioonid, Riigi Infosüstemi Amet jt

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Seda lubadust on mainitud ka teistes teemades

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

600000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

28.07.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 28.07.2021 13:02

Viimane muudatus

on 04.08.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram