Tehtud

Kallas: kui 17. veebruari seisuga on eelneva 10 päeva jooksul haiglasse jõudnud alla 25 COVID- 19 patsiendi päevas, lõpetame covid-tõendi kõigile alates 21. veebruarist

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

02.02.2022

Kui 17. veebruari seisuga on eelneva 10 päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise COVID- 19 patsiendi päevas, lõpetame covid-tõendi nõude kõigile alates 21. veebruarist.

Mida tehti?

08.02.2022

"Valitsuse liikmed tegid põhimõttelise otsuse kaotada alates 14. veebruarist COVIDi tõendi nõue kõigile välitingimustes toimuvatele üritustele ja tegevustele.

„Oleme lähtunud põhimõtetest, et kontrollimeetmeid hoiame ainult nii kaua, kui tõesti vaja ja leevendusi teeme teaduslike põhjenduste alusel," ütles peaminister Kaja Kallas. "Täna andis teadusnõukoda oma hinnangu, et välitingimustes on viiruse leviku oht oluliselt madalam. Seega leppisime täna valitsuses kokku, et õues toimuvatel üritustel alates 14. veebruarist enam COVIDi tõendit vaja pole. Panen kõigile südamele, et kindlasti tuleb käituda ka edaspidi õues ettevaatlikult, olla hajutatult ja võimalusel kanda maski, sest omikron on ülinakkav.“

Välisõhus toimuvatele tegevustele ja üritustele COVIDi tõendi nõude kaotamisel arvestati asjaoluga, et koroonaviiruse leviku risk õues on väiksem. Uuringute kohaselt saab vähem kui kümme protsenti nakatumistest seostada välitingimustes toimuvate üritustega.

Välitingimustes COVIDi tõendi kontrollimise asemel saab viiruse leviku riski vähendada ka teistel viisidel. Välitingimustes ürituste korraldajad peavad vältima inimeste tihedat kogunemist, arvestada tuleb pealtvaatajate või osalejate arvu ja hajutatusega, silmas tuleb pidada tihedamal paiknemisel inimeste koosviibimise aega, tihedamate inimeste kogunemiste korral on soovitus kanda maske."

Allikas:
https://valitsus.ee/uudised/valitingimustes-kaob-covidi-toendi-noue-koigile-uritustele-ja-tegevustele
08.03.2022

Haiglate töö tagamiseks oli vajalik, et sümptomaatilise covidiga ei jõuaks haiglasse rohkem kui 25 inimest päevas. Kui see number on väiksem, saame needki kontrollimeetmed lõpetada. Tipphetkel jõudis raske covidiga haiglatesse sel aastal 46 inimest päevas, mullu novembris 51, tänase seisuga keskmiselt 31.

On lootust, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimese päevas.

See tähendab, et sellele järgnevast päevast:
✔️loobume Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal;
✔️kaotame meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.
Jääb vaid kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski.

Allikas:
https://www.facebook.com/kallaskaja/posts/370267281587528
14.03.2022

"Hommikused andmed näitavad, et viimase kümne päeva keskmisena on eestimaalasi haiglatesse jõudnud raskes seisus 24,9. Sedagi on palju, aga siiski piisavalt vähe, et meie haiglad suudaksid tööd jätkata ning saaksime kontrollimeetmed kaotada.

Kutsusin kokku valitsuse telefoniistungi - vormistame oma lubaduse ametlikuks otsuseks. Seega alates teisipäevast:
✔️loobume Eestis covid-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal;
✔️kaotame meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

Jääb vaid:
✔️kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski.
✔️südamest soovitus vaktsineerida ja kindlasti teha tõhustusdoos - omikrontüvi on jätkuvalt väga nakkav ning see ei ole lihtne haigus, kuid vaktsineerimisest on palju abi."

Allikas:
https://www.facebook.com/kallaskaja/posts/373850864562503

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

14.03.2022

"Seoses haiglasse sattuvate raskeloomulise COVIDi patsientide arvu vähenemisega, kaotab valitsus homsest COVIDi tõendi kontrollimise kohustuse ja kella 23 sulgemispiirangu. Kuna koroonaviirus levib Eestis endiselt laialdaselt, jääb avalikes siseruumides kehtima maskikandmise kohustus ning oluline on järgida hajutatuse ja desinfitseerimise nõudeid. Kehtima jäävad reisimise isolatsioonireeglid, samuti tuleb reisimisel silmas pidada sihtriigi piiranguid."

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

02.02.2022

Täitmise tähtaeg

17.02.2022

Täitmise kuupäev

14.03.2022

Loodud

Pavel Fleišer, 02.02.2022 22:39

Viimane muudatus

on 14.03.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram