Tegemisel

Kersna: peame Tallinnas looma ukrainlastele uue kooli

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

4 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

21.03.2022

Riik peab tõenäoliselt looma Ukraina sõjapõgenike laste jaoks Tallinnas uue kooli, kus 40 protsenti õppetööst toimuks ukraina ja 60 protsenti eesti keeles, ütles saates "Esimene stuudio" haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Kersna sõnul on riigil plaan rajada Tallinna ukraina lastele uus kool.

"Tõenäoliselt Tallinnas peame looma riigi poolt eraldi kooli. Ma usun, et see kool saab olema mitte ukraina kool, vaid keelekümbluskool, kus suurusjärgus 40 protsenti saaks õppetöö olema ukraina keeles ja 60 protsenti eesti keeles," lausus minister.

Kersna sõnul on Ukraina haridusministeerium loonud oma lastele põhjaliku distantsõppe keskkonna õpingute jätkamiseks. Sama oluline on Kersna hinnangul see, et ukraina lapsed õpiksid võimalikult kiiresti ära eesti keele.

"Oluline on, see, et siia tulnud lapsed õpiksid võimalikult kiiresti ära ka eesti keele, et nad saaksid selle ajaga, mis nad siin on, kenasti sellest osa, mis meil on eesti keeles neile pakkuda, näiteks kas või teatrietendused," ütles ta.

Kersna sõnul on praeguseks end hariduse infosüsteemi registreerinud Ukrainast saabunud põgenike lastest eestikeelsetesse koolidesse registreeritud pooled.

"30 protsenti on juba täna keelekümbluskoolides ja 20 protsent venekeelsetes koolides," ütles ta.

Mida tehti?

25.05.2022

Riik loob Ukraina sõjapõgenike haridustee jätkamiseks Tallinnas Vabaduse kooli. Uues koolis on koht 800 õpilasele.

Kui seni on riik Ukraina sõjapõgenike puhul eelistanud, et nad õpiksid eestikeelses koolis, siis nüüd tehakse Tallinna Endla tänavale kool, kus õpivad ainult Ukraina lapsed.

"Kuna sõjapõgenikke on Tallinnasse jõudnud kõige rohkem - praktiliselt pooled sõjapõgenikud on Harjumaal, suurem osa neist Tallinnas -, siis Tallinnas on puudus eestikeelsetes haridusasutustes õppekohtadest ja me leppisime kokku, et Tallinn keskendub eelkõige üldhariduses esimesele ja teisele kooliastmele," rääkis haridusminister Liina Kersna.

See tähendab, et Tallinn tagab koolikohad esimesest kuuenda klassini. Seitsmendast kuni 12. klassi õpilastele luuakse õppekohad Tõnismäe riigigümnaasiumi juurde loodavasse Vabaduse kooli. Sellesse kooli mahub 800 last.

Avalduste vastuvõtmine kooli astumiseks algab 1. juunist. Eesti Hariduse Infosüsteemis on Tallinna registreeritud üle 1600 Ukrainast tulnud lapse, neist peaaegu 500 on venekeelsetes haridusasutustes, ülejäänud eestikeelsetes.

Allikas:
https://www.err.ee/1608608491/valitsus-avab-ukraina-lastele-tonismael-800-kohalise-kooli

Sihtrühm

Ukraina sõjapõgenikud

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

21.03.2022

Täitmise tähtaeg

01.09.2022

Täitmise kuupäev

25.05.2022

Loodud

Pavel Fleišer, 21.03.2022 10:49

Viimane muudatus

on 04.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram