Tehtud

Kiik: piirangud võiks järk-järgult kaotada veebruari jooksul

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

31.01.2022

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul peab valitsus paika panema piirangutest väljumise kava, kuid maskikohustusest loobumist ta esialgu ei soovita. Teistest piirangutest võiks Kiige hinnangul loobuda järk-järgult veebruari jooksul.

Kiige sõnul on koroonaviiruse tõttu haiglasse sattunute osakaal viimastel nädalatel stabiliseerunud ning nii viiruse tõttu ravi vajavate inimeste arv kui ka intensiivravi vajajate hulk on kolm korda madalam kui möödunud kevadel nakatumiste tipu ajal.

"Sellest tulenevalt on meie positsioon, et on aeg liikuda piirangute leevendamisega edasi ning aus ja õiglane oleks järk-järgult avada erinevad vabaajategevused ja meelelahutus neile, kes mistahes põhjusel on jäänud seni vaktsineerimata, või kel on esmasest vaktsiinist üheksa kuud möödas, aga pole tõhustusdoosi veel teinud," ütles Kiik.

Keskerakonna fraktsiooni ettepanek loobuda vaktsineerimispassi nõudest alates 7. veebruarist põhineb ministri sõnul ootusel, et selleks ajaks jõuaksid valitsus ja tervisevaldkonna eksperdid ettepanekut hinnata ja kokkuleppele jõudes selle ka ellu viia.

Mida tehti?

08.02.2022

"Valitsuse liikmed tegid põhimõttelise otsuse kaotada alates 14. veebruarist COVIDi tõendi nõue kõigile välitingimustes toimuvatele üritustele ja tegevustele.

„Oleme lähtunud põhimõtetest, et kontrollimeetmeid hoiame ainult nii kaua, kui tõesti vaja ja leevendusi teeme teaduslike põhjenduste alusel," ütles peaminister Kaja Kallas. "Täna andis teadusnõukoda oma hinnangu, et välitingimustes on viiruse leviku oht oluliselt madalam. Seega leppisime täna valitsuses kokku, et õues toimuvatel üritustel alates 14. veebruarist enam COVIDi tõendit vaja pole. Panen kõigile südamele, et kindlasti tuleb käituda ka edaspidi õues ettevaatlikult, olla hajutatult ja võimalusel kanda maski, sest omikron on ülinakkav.“

Välisõhus toimuvatele tegevustele ja üritustele COVIDi tõendi nõude kaotamisel arvestati asjaoluga, et koroonaviiruse leviku risk õues on väiksem. Uuringute kohaselt saab vähem kui kümme protsenti nakatumistest seostada välitingimustes toimuvate üritustega.

Välitingimustes COVIDi tõendi kontrollimise asemel saab viiruse leviku riski vähendada ka teistel viisidel. Välitingimustes ürituste korraldajad peavad vältima inimeste tihedat kogunemist, arvestada tuleb pealtvaatajate või osalejate arvu ja hajutatusega, silmas tuleb pidada tihedamal paiknemisel inimeste koosviibimise aega, tihedamate inimeste kogunemiste korral on soovitus kanda maske."

Allikas:
https://valitsus.ee/uudised/valitingimustes-kaob-covidi-toendi-noue-koigile-uritustele-ja-tegevustele

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

14.03.2022

Peaminister Kaja Kallase sõnul langes 10 päevaga sümptomaatilise koroonaviirusega haiglasse jõudnute keskmine tase alla 25, mistõttu kaotab valitsus teisipäevast koroonapiirangud. Maskikohustus jääb kehtima.

Valitsuse kokkuleppe kohaselt kaotatakse vaktsineerimispassi nõue ja meelelahutusasutustele seatud kellaajaline piirang, kui sümptomaatilise koroonaviiruse tõttu jõuab haiglasse 10 päeva jooksul ööpäevas keskmiselt alla 25 inimese.

"Nüüd ongi see kauaoodatud päev käes. Hommikused andmed näitavad, et viimase kümne päeva keskmisena on eestimaalasi haiglatesse jõudnud raskes seisus 24,9. Sedagi on palju, aga siiski piisavalt vähe, et meie haiglad suudaksid tööd jätkata ning saaksime kontrollimeetmed kaotada," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

31.01.2022

Täitmise tähtaeg

28.02.2022

Täitmise kuupäev

14.03.2022

Loodud

Pavel Fleišer, 31.01.2022 13:35

Viimane muudatus

04.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!

Täname meie partnereid

Bcme Logo En сomTechsoup Global Network Logo 400x95 (1)Hm Logo Alternative Color ComLogo Google.org Support Fullcolor Rgb Stacked
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram