Vaata kõiki 2021. aasta kohalikel valimistel valitud erakondade koalitsioonilepinguid 👉
Lubatud

Mugav elukeskkond kõigile

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

1 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

30.10.2021

Tuleb töötada nii, et meie vallas oleks kõigil inimestel mugav elada, pääseda tööle, mängida ja õppida, puhata ja saada vajalikke teenuseid.

Transpordiühendused olgu sujuvamad Jõhvi-Narva, Rakvere-Tallinna ja Tartu suunal. Selleks teeme koostööd ühistranspordikeskustega ja reisijateveo korraldajatega raudteel.

Kergliiklusteede võrgustikku annab veel mitmes kohas täiendada. Ühendamata on Kiviõli ja Püssi, Kiviõli ja Seikluskeskus. Aa, Voorepera, Liimala, Purtse, Lüganuse alevik ja kalmistu –uusi kergteid on vaja ka nendesse kohtadesse.

Tänavavalgustus on hästi rekonstrueeritud valla keskuses Kiviõlis, kuid ootab ajakohastamist linna lõunapiirkonnas ja tingimata ka mujal valla asumites. LED-tehnoloogiale üleminek loob vallaeelarves märgatava kokkuhoiu.

Valla programmi „Ehitised korda“ on vajalik jätkata edaspidi nii korteriühistute kui ka eramute jaoks, selle mahtu tuleb suurendada. Korteriühistutele on erinevate programmide rakendamiseks vaja paremat teavitust. Aitame neil seda infot leida ja kasutada!

Teedevõrk peab saama korda, selleks on tarvis valla eelarves suurendada teede rahastust ja leida lisaks väliseid toetusvõimalusi. Tuleb võtta tööle pädev teede spetsialist, kes korraldab iga päev teede seisundi hindamist, kvaliteetset remonti ja korralikku lumelükkamist.

Lastemänguväljakuid ja palliplatse korrastame või rajame igal aastal juurde, need peavad asuma kõigis valla piirkondades ning olema atraktiivsed ja mõnusad.

Esmatasandi tervishoid peab olema kättesaadav ka meie vallas kohapeal. Tegime korda tervisekeskuse polikliinikumaja ja hoiame seda. Täiendame sealset teenuste valikut, teeme koostööd teenusepakkujatega, et tuua inimestele lähemale sõeluuringuid ja diagnostika. Tähtsustame vaimse tervise hoidmist samavõrd nagu füüsilist. Igaüks meist saab enda ja lähedaste kaitsmiseks anda oma panuse. Õpime märkama!

Sotsiaalteenused olgu meie vallas tänapäevased ja paindlikud, soosime uusi lahendusi ja vajaduspõhiste teenuste sisseviimist. Näiteks aitab avahooldusteenuste arendamine toetada eakate võimalikult pikaaegset koduselamist. Meie vallale kuuluv ööpäevaringset hooldusteenust pakkuv Sihtasutus Kiviõli Tervisekeskus areneb pidevalt ja pakub teenuseid neile, kelle seisund ei võimalda enam kodus elada.

Lemmikloomad vajavad rohkem tähelepanu. Tarvis on tänapäevast koerte jalutus- ja harjutusväljakut. Kodutute kasside hulk on väga suur ja vajab valla sekkumist aktiivsete kampaaniate ja teavitustööga.

Aktiivne puhkus on popp. Toetame ka edaspidi Kiviõli seikluskeskust ja Aidu veemaad, need on meie valla tähed! Meie pärlid on Uljaste järv, Purtse jõgi, Liimala rand ja veel paljud kaunid kohad. Hoiame need korras ja vallarahvale avatuna. Vajadusel korraldame transpordi. Teeme koostööd eraettevõtjatega turismi- ja kohaliku toidu sektoris.

Avalik ruum peab olema tänapäevane ja hästi läbi mõeldud. See soodustab aktiivset eluviisi ja avatust meie külalistele.

Lüganuse kalmistu on viimane puhkepaik meie esivanematele ja peab olema korras. Kalmistule on tseremooniate läbiviimiseks vaja rajada tänapäevane tavandimaja.

Mida tehti?

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

30.10.2021

Täitmise tähtaeg

01.10.2025

Loodud

Sõna ja Tegu, 11.10.2021 22:15

Viimane muudatus

on 11.10.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram