Pensioni teise samba lammutamisest raha läheb pensionitõusuks

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda

Mida lubati?

Suuname pensioni teise samba reformist vabaneva raha pensionikindlustuse puudujäägi katmiseks, keskmise vanaduspensioni maksuvabaks muutmiseks ja erakorraliseks pensionitõusuks.

Mida tehti?

"Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus saatis kooskõlastusringile eelnõu, mille järgi oleks alates 2023. aasta 1. jaanuarist Eesti keskmine riiklik vanaduspension püsivalt tulumaksust vaba.

"Sisuliselt on tegu tulumaksusüsteemi korrastamise esimese etapiga," selgitas Pentus-Rosimannus. "Uuesti hakkab kehtima põhimõte, et keskmine vanaduspension püsib Eestis tulumaksuvaba ja tulumaksuvabastus ei vähene enam pensioni kasvades või näiteks juhul, kui pensioniikka jõudnud inimene on valmis tööl käimist jätkama."
...
"2023. aastal on keskmine vanaduspension eeldatavalt 622 eurot kuus. See summa on vanaduspensioni saajale esitatud eelnõu järgi 2023. aastal tulumaksust vaba. Esmalt rakendab seda sotsiaalkindlustusamet pensionile. Kui pension on maksuvabast tulust väiksem, saab jääki kasutada ka muude tulude puhul."


Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

25.01.2021

Täitmise tähtaeg

05.03.2023

Lisatud

Sõna ja Tegu, 02.02.2021 00:05

Viimane muudatus

, 26.05.2021, 10:28
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram