Tehtud

Taastuvenergia kiiremaks väljaarendamiseks kehtestame kohalikele kogukondadele olulise tuulikutasu

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

2 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Mida tehti?

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

19.07.2022

Täna võeti riigikogus vastu 12 uut seadust. Muu hulgas on järgmise aasta 1. juulist tuuleelektrijaamade rajajatel kohustus maksta kohalikele elanikele tasu, kui maismaatuulik asub neist kuni kolme kilomeetri kaugusel.

Lisaks panevad muudatused alates järgmise aasta 1. juulist tuuleelektrijaamade rajajatele kohustuse maksta omavalitsusele ja kohalikele elanikele tasu, et soodustada taastuvenergia tootmist. Nimelt hakkavad muudatuste kohaselt maismaatuulikust kuni kolme kilomeetri kaugusel elavad inimesed saama kuni kuue kuu alampalga suurust tasu.

Meretuuleparkide puhul saab valemi järgi arvutatavat tasu ka omavalitsus, kelle rannajoonele on park lähemal kui 20 kilomeetrit. Kalandusettevõtjad hakkavad hüvitist saama juhul, kui nende kalasaagi vähenemine on põhjustatud tuuleelektrijaamast. Juba töötavatele tuuleparkidele tuulikutasu maksmise kohustus ei laiene.

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

15.07.2022

Täitmise tähtaeg

05.03.2023

Täitmise kuupäev

19.07.2022

Loodud

Sõna ja Tegu, 15.07.2022 11:13

Viimane muudatus

on 29.09.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram