Lubatud

Tallinn loob koolilapsele jalgratta ostmise toetuse

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

4 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

10.06.2022

Linnavalitsus otsustas neljapäeval esitada linnavolikogule määruse eelnõu, mille vastuvõtmisel hakatakse suve lõpus maksma “Rattaga kooli” toetust. Ühekordset kuni 100-eurost toetust oleks õigus saada 10–15-aastasele lapsele, kes on käimasoleva aasta jooksul teinud jalgratturi juhiloa, elab rahvastikuregistri järgi Tallinnas ja kellele on jalgratas ostetud taotlemisega samal aastal.

Toetuse maksmine kasvataks jalgratast igapäevaselt kasutavate õpilaste arvu ja suurendaks ratturite osakaalu Tallinna liikluses. Toetuse eesmärk on ka suurendada nende laste hulka, kes teevad jalgratturi juhiloa eksami, mis kasvataks nende teadlikkust liiklemisreeglitest ja turvalisust liikluses. Liiklusseaduse järgi peab iseseisvalt sõiduteel jalgrattaga sõita soovival 10–15-aastasel lapsel olema jalgratturi juhiluba.

Projekti “Rattaga kooli” kogumahuks on 2022. aastal kavandatud 100 000 eurot, mis eraldatakse linna käesoleva aasta teise lisaeelarvega. Kooliümbruste turvalisemaks muutmiseks on Tallinna tänavuses eelarves määratud 1,5 miljonit eurot ning linn tegeleb ka uute rattaparklate rajamisega.

Mida tehti?

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

100000 €

Lubaduse andmise kuupäev

10.06.2022

Täitmise tähtaeg

31.12.2022

Loodud

Pavel Fleišer, 11.06.2022 00:42

Viimane muudatus

on 11.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram