Tegemisel

Toetame vesinikutehnoloogia projekti rajamist Eestisse

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

18.01.2022

"8. Vesinik on tulevikuenergeetika element. Jaanuari alguses otsustasime toetada kolme üleeuroopalise tähtsusega vesinikutehnoloogia projekti rajamist Eestisse, mis loodetavasti toovad siia nii täiendavaid investeeringuid kui ka tulevikutehnoloogiaid, mis aitavad energiakriisi lahendada."

Mida tehti?

06.01.2022

“Valitsuskabinetis otsustasime täna toetada kolme üle-euroopalise tähtsusega projekti vesinikutehnoloogia arendamiseks,” lausus valitsuse pressikonverentsil peaminister Kaja Kallas. “Need on projektid, mis tooksid Eestisse 111 miljonit eurot investeeringuid ja oleksid väga tulevikku vaatavad. Energiapuudujäägi ja rohepöörduga seonduvalt, et meil oleksid uued tehnoloogiad ja et neid tehnoloogijaid arendataks Eestis ja meil oleks neist kasu. Reeglite järgi saab neile projektidele lihtsustatud korras anda riigiabi, et need projektid saaksid tööle. Kogumaht on 111 miljonit eurot ja toetus 67,5 miljonit eurot, mis jaguneb 2022-2026 aasta peale. Need on olulised projektid, et Eestis rohepööret ja energiapööret teha.”

Allikas:
https://rohe.geenius.ee/rubriik/uudis/vesinikuprojektid-saavad-riigilt-kumneid-miljoneid-eurosid-toetust-ja-toovad-ule-100-miljoni-investeeringuid/

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

67000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

18.01.2022

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 25.01.2022 13:17

Viimane muudatus

04.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram