Tehtud

2021. a septembrist hakatakse koroonatõendit nõudma igal üritusel

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

17.08.2021

Terviseminister kinnitas, et valitsus liigub selles suunas, et koroonatõendit hakatakse küsima juba esimesest inimesest. "Arvestades viiruse levikut, siis edasiliikumine ongi mõistlik," sõnas ta. ...

Tõendi küsimine on Kiige sõnul vajalik suurematel üritustel, nagu kontsertidel, teatris, kinos või muudel meelelahutusüritustel enda nakkusohutuse tõestamine. Olgu selleks siis koroonapassi näitamine või negatiivse testi tõendamine.

"Me ei soovi piirata vältimatult vajalikest tegevustest osavõtmist, aga soovime maksimaalselt tagada just rahvarohkemate ürituste ohutuse," rääkis Kiik.

Mida tehti?

20.08.2021

26. augustist laieneb COVID tõendi esitamise nõue kõikidele klientidele või osalistele, sõltumata inimeste arvust

COVID tõendit tuleb 26. augustist hakata alates 18 eluaastast esitama kõikide allpool nimetatud tegevuste ja ürituste puhul nii avalikes sise- kui väliruumides.

See tähendab, et COVID tõendit tuleb esitada sportimisel, treenimisel, noorsootöös, huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes; spordivõistlustel ning spordi- ja liikumisüritustel; saunades, spaades, veekeskustes ja ujulates; avalikel koosolekutel ja üritustel, sealhulgas teatris, kinos, kontserdil, konverentsil; muuseumites ja näitusasutustes; meelelahutusteenustel; toitlustusettevõtetes kohapeal söömisel-joomisel. Kõikidelt osavõtjatelt tuleb nakkusohutust kontrollida ka siis, kui tegevus või üritus toimub teenuse osutamise kohas, näiteks toitlustuskoha rentimisel või teatrietenduse tellimisel.

COVID tõendit ei tule kontrollida piiramata territooriumiga väliürituste puhul.

COVID tõendit ei ole vaja esitada kaubanduskeskustes ega poodides. Samuti pole enda nakkusohutust vaja tõendada restoranist või kohvikust toidu kaasaostmisel. Samas, nagu eelpool viidatud, tuleb nendes kohtades või juhtudel kanda maski.

Allikas:
https://valitsus.ee/uudised/nadala-parast-laieneb-maskikandmise-ja-covid-toendite-esitamise-kohustus

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

31.08.2021

Tänahommikuse seisuga on COVID-19 digitaalne tõend 536 351 täiskasvanul. Kuna täiskasvanuid on Eestis kokku u 1 072 000, tähendab see, et igal teisel ehk 535 649 täiskasvanul digitaalset COVID-tõendit ei ole.

ehtiva valitsuse korralduse järgi võivad täiskasvanud inimesed restoranis kohapeal einestada, teatris ja kinos käia ning paljudes muudes tegevustes osaleda vaid juhul, kui neil on olemas COVID-tõend.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänahommikuse seisuga endale COVID-tõendi genereerinud 566 027 inimest, sealhulgas u 30 000 alaealist.

Tõenditest 525 361 tõestavad vaktsineeritust, 36 912 koroonaviiruse läbi põdemist ja 3754 on negatiivse koroonaproovi tõendid.

Eestis on 628 572 täielikult vaktsineeritut inimest, aga vaid 525 361 neist on endale COVID-tõendi genereerinud. See tähendab, et umbes 100 000-l vaktsineeritul puudub digitaalne COVID-tõend. Terviseameti meediasuhete spetsialisti Kirsi Pruudeli sõnul on aga lisaks digitaalsele COVID-19 vaktsineerimistõendile võimalik immuniseerimist tõendada kollase immuniseerimispassiga.

Koroonaviiruse on Eestis läbi põdenud 141 956 inimest, aga läbi põdemise tõendeid on genereeritud ainult 36 912. Pruudeli sõnul võivad osa läbi põdenud inimestest kasutada hoopis vaktsineerimistõendit, kuna läbipõdenud saavad teha ühe vaktsiinisüsti: viimase poole aasta jooksul on haigestunud üle 78 000 inimese, osa nendest on arvatavasti jõudnud teha ka vaktsiini.

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

17.08.2021

Täitmise tähtaeg

30.09.2021

Täitmise kuupäev

31.08.2021

Loodud

Pavel Fleišer, 17.08.2021 13:42

Viimane muudatus

on 04.11.2021

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram