Kaja Kallas: "Me ei lähe sulgemise teed, aga paljud uksed jäävad avatuks vaktsineeritud inimestele"

Staatus:

Lubatud
|
|
Muuda

Mida lubati?

"Olime rohelisel ohutasemel 22. juunist ehk kolm nädalat, aga viirus pole aga paraku meie seast endiselt kuskile kadunud, vaid vastupidi – on vargsi uuesti jõudu kogumas. Haigestumine on senisest oluliselt nakkavama delta-tüve tõttu hakanud taas kasvama ning Terviseamet prognoosib, et juba juuli lõpus võib taas näha üle 100 nakatunuga päevi. Delta-tüvi on muutunud domineerivaks ja see on viinud selgelt kasvutrendi ka nakkuskordaja R. Võrreldes eelmise nädalaga suurenes uute juhtude arv ligi 33% võrra. Need on murettekitavad arengud.

Õnneks on olemas lahendus – vaktsineerimine. See on lihtsam ja kindlaim ning õigupoolest ainus viis kaitsta end ja oma lähedasi raske haigestumise eest. Ja ühtlasi on see ainus viis kaitsta Eesti ühiskonda ja majandust uue sulgemise eest.

Me ei saa lõputult jääda vabaaja veetmisvõimalusi, spordisaale, ostukeskusi, restorane kinni panema ja lahti tegema. Vaktsineerimine on Eestis kõigile kodulähedaselt kättesaadav ja tasuta. Igaühel on võimalus end vaktsineerida.

Ütlesin ka eelmisel nädalal välja, aga ütlen nüüd konkreetsemalt – kui sügisel jõuab Eesti viiruse tõttu taas keerulisse seisu, siis plaanime valitsusega kehtestada korra, kus me ei lähe sulgemise teed, aga paljud uksed jäävad avatuks vaktsineeritud inimestele, neile, kes on koroonaviiruse läbi põdenud, ja nendele, kellel on ette näidata värskelt negatiivne testitulemus – ehk kõigile neile, kes suudavad tõestada, et pole nakatunud. Vaktsineerimine jääb jätkuvalt vabatahtlikuks, aga vaktsineeritud inimesed saavad eelised ning loodetavasti kõik mõistavad, et see on ühiskonna toimimise seisukohast hädavajalik."

Mida tehti?


Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Sihtrühm

Eesti elanikud

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

15.07.2021

Täitmise tähtaeg

22.09.2021

Lisatud

Pavel Fleišer, 17.07.2021 10:57

Viimane muudatus

, 22.07.2021, 13:22
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram