Vaata kõiki programme ja kandidaate KOV valimistel 2021 👉
Tehtud

Covid-19 tõendi saavad endale teha ka vaktsiinivastased

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 4 / 5

Mida lubati?

21.05.2021

"Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt (Reformierakond) ütleb, et Eesti loodud Covid-19 tõend ehk rahvakeeli vaktsiinipass tagab samad võimalused mitte ainult vaktsineerimise, vaid ka haiguse läbipõdemise ja Covid-19 negatiivse testitulemuse korral, et vältida nende inimeste diskrimineerimist, kes end vaktsineerida ei saa. Tõend loodetakse kasutusele võtta juunikuus, kui on valmis läbipõdemise ja negatiivse testitulemuse sertifikaadid."

"Päris valmis Eesti lahendus veel ei ole?

Mõned arendused on veel teha, mai lõpuks peaks ilmselt ka negatiivse testi ja läbipõdemise elektrooniline sertifikaat valmis olema."

Mida tehti?

Sihtrühm

Kõik Eesti elanikud ja kodanikud

Lõpptulemus

Neljapäevast saab Eesti patsiendiportaalis lisaks immuniseerimistõendile luua endale ka läbipõdemise ja negatiivse testi tõendi. Lisaks võtab Eesti kasutusele Euroopa Liidu standardile vastavad digitaalsed COVID-tõendid.

Võltsimiskindlad tõendid võimaldavad edaspidi Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda, teatas sotsiaalministeerium. Euroopa Liidu digitaalsete COVID-tõendite süsteem rakendub täismahus alates juulist.

Varem loodud siseriiklikud vaktsineerimistõendid kehtivad praegu edasi ning jäävad inimesele patsiendiportaali alles. Juunikuu jooksul luuakse neile lisaks ka Euroopa Liidu nõuetele vastav tõend.

Tõendi loomise tehniline lahendus valmis Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK), Nortali, Industry62 ja Guardtime'i ning siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse koostöös.

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

21.05.2021

Täitmise tähtaeg

01.07.2021

Loodud

Pavel Fleišer, 21.05.2021 11:27

Viimane muudatus

on 12.07.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram