Covid-19 tõendi saavad endale teha ka vaktsiinivastased

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda

Mida lubati?

"Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt (Reformierakond) ütleb, et Eesti loodud Covid-19 tõend ehk rahvakeeli vaktsiinipass tagab samad võimalused mitte ainult vaktsineerimise, vaid ka haiguse läbipõdemise ja Covid-19 negatiivse testitulemuse korral, et vältida nende inimeste diskrimineerimist, kes end vaktsineerida ei saa. Tõend loodetakse kasutusele võtta juunikuus, kui on valmis läbipõdemise ja negatiivse testitulemuse sertifikaadid."

"Päris valmis Eesti lahendus veel ei ole?

Mõned arendused on veel teha, mai lõpuks peaks ilmselt ka negatiivse testi ja läbipõdemise elektrooniline sertifikaat valmis olema."

Mida tehti?

Euroopa Parlament andis kolmapäeval oma lõpliku heakskiidu EL-i digitaalsele koroonatõendile, millega peaks olema tagatud, et märtsi keskel käivitatud algatus kõigis riikides tunnustatava sertifikaadi kasutuselevõtmiseks jõustub 1. juulil.

Ruutkoodiga (QR-koodiga) varustatud tõendeid hakkavad väljastama liikmesriigid, need on inimestele tasuta ning kättesaadavad nii digitaalselt kui ka paberil. Tegu on kolme eraldi sertifikaadiga, mis näitavad, et inimene on COVID-19 vastu vaktsineeritud, tal on kehtiv negatiivne testitulemus või on ta haigusest tervenenud.

Digitõendite süsteem rakendub 1. juulil 2021 ning kehtib 12 kuud. Samas ei ole tõend vaba liikumise eeltingimus ega reisidokument, kuid riikide kehtestatavad täiendavad reisipiirangud peavad olema põhjendatud, edastas parlamendi pressiteenistus.


Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Arutelu

0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

21.05.2021

Täitmise tähtaeg

01.07.2021

Lisatud

Pavel Fleišer, 21.05.2021 11:27

Viimane muudatus

, 9.06.2021, 18:54
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram