Tegemisel

Kallas: kõrge vaktsineerimistempoga maakondades poleks vaja kontrollida inimeste tervisohutust ega ka kanda maske

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 2 / 5

Mida lubati?

13.09.2021

"Eestis on üks maakond, kus elavad inimesed on vaktsineerimises olnud eriti eeskujulikud – see maakond on Hiiumaa. Hiidlaste seas on täiskasvanutest ennast vaktsineerinud juba 73,3% ning riskirühmade seas on see protsent veelgi kõrgem. "
...
"Tegin teadusnõukojale ettepaneku arutada võimalust kaotada Hiiumaal koroonaviiruse kontrollmeetmed. See tähendab, et Hiiumaal poleks siis enam vaja kontrollida inimeste tervisohutust ega ka kanda maske. Juhul, kui kontrollmeetmete kaotamisega Hiiumaal ei teki uus koldeid, saaks sellist lähenemist kaaluda ka teiste maakondade puhul. Teadusnõukoda asub nüüd arutama, kas ja mis tingimustel see võimalik oleks."

Mida tehti?

17.09.2021

"Tegin teadusnõukojale ettepaneku arutada võimalust kaotada Hiiumaal koroonaviiruse kontrollmeetmed ning arutasime valitsusega Hiiumaale erandi tegemist. Jõudsime põhimõttelise kokkuleppeni, mille järgi võime Hiiu maakonnas tänu kõrgele vaktsineeritusele kohapeal kaotada avalikes siseruumides maskikandmise kohustuse. Pidasime aga jätkuvalt vajalikuks, et COVID-tõendi esitamise kohustus kehtiks praegu Hiiumaal edasi, et vältida nakkuse saarele toomist teistest Eesti piirkondadest.

Lõpliku otsuse koos detailidega langetame valitsuses järgmisel nädalal. Kindlasti anname sellest siis kohe ka teada."

Allikas:
https://www.facebook.com/kallaskaja/posts/4324404467675329

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Seda lubadust on mainitud ka teistes teemades

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

13.09.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Loodud

Pavel Fleišer, 13.09.2021 15:01

Viimane muudatus

on 17.09.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram