Tegemisel

COVID-19 vaktsineerimine Eestis

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Lubaduse tugevus 4 / 5

Mida lubati?

25.01.2021

• Jätkame igakülgset koostööd Euroopa Liidu ja vaktsiinitootjatega Eestisse jõudvate vaktsiinikoguste suurendamiseks.

• Võimaldame alates maikuust kõigile soovijatele tasuta ja kodulähedast vaktsineerimist. Teeme vaktsineerimist toetava ja teadlikkust tõstva kampaania.

Mida tehti?

11.05.2021

Esmaspäevast, 17. maist alustavad tööd vaktsineerimiskeskused ja vaktsineerimine COVID-19 vastu avatakse kõigile täisealistele. Vaktsineerimise korraldajad paluvad inimestelt kannatlikkust – koormuse hajutamiseks avaneb digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine neljapäevast, 13. maist 40+ inimestele ning esmaspäevast juba kõigile alates 16 eluaastast.

Allikas:
https://vaktsineeri.ee/uudised/covid-19-vaktsineerimine-avaneb-koigile-taisealistele/
31.07.2021

Järgmisel nädalal avavad kõik maakonnad vähemalt ühe püsiva vaktsineerimiskabineti. Vaktsineerimisele on võimalik läbi üleriigilise digiregistratuuri aeg kirja panna, kuid inimesi oodatakse kõigisse kabinettidesse vaktsineerima ka eelnevalt registreerimata. Kabinetid on avatud esialgu septembri lõpuni.

Kõik vaktsineerimiskabinetid on avatud vähemalt viiel päeval nädalas, millest üks päev on kõigi maakondade puhul ka puhkepäev. Kabinetid on avatud kaheksa tundi päevas. Vaktsineerimiskabinettide töö on esialgu planeeritud kuni septembri lõpuni.

Allikas:
https://vaktsineeri.ee/uudised/jargmisel-nadalal-avavad-koik-maakonnad-vahemalt-uhe-pusiva-vaktsineerimiskabineti/
29.07.2021

Sotsiaalministeerium uuendas COVID-19 vaktsineerimise eesmärke sügiseks

Sotsiaalministeerium uuendas koostöös Vabariigi Valitsuse ja COVID-19 vaktsineerimise strateegia töörühmaga Eesti COVID-19 vastase vaktsineerimise eesmärke sügiseks ning kirjeldas võimalikud revaktsineerimise stsenaariumid.

„Vaktsineerimine on ainus tõhus viis raske COVID-19 haigestumise vältimiseks, et hoida ära koormust tervishoiusüsteemile ning majandusele ja hoida Eesti elu koroonaviiruse kolmandas laines võimalikult avatuna. Suve jooksul tegutseme aprillis seatud eesmärgi nimel saavutada sügiseks vähemalt 70 protsendiline COVID-19 vaktsineerimisega hõlmatus täiskasvanud elanikkonnas,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Uuendatud dokumendis oleme eakate vaktsineerimise eesmärgi veelgi kõrgemale seadnud, kuna just nemad on COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamad. Samuti kirjeldame revaktsineerimise võimalikke stsenaariume, mis on aluseks 2022. aasta vaktsiinivajaduste prognoosimisel ja vaktsineerimise korraldamisel.“

Uuendatud dokumendis on kirjeldatud vaktsineerimise korraldust suvekuudel ja sügisel ning täpsustatud Eesti eesmärke inimeste hõlmamisel COVID-19 vastase vaktsineerimisega. Lisaks juba varem võetud eesmärgile vaktsineerida 2021. aasta sügise alguseks (22. septembriks) vähemalt ühe doosiga 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast soovitakse saavutada 2021. aasta novembri lõpuks üle 60-aastaste seas 80%line hõlmatus. Samuti on seatud eesmärk saavutada 2021. aasta oktoobri lõpuks 16-17-aastaste noorte seas vähemalt 70%-line vaktsineerimisega hõlmatus. Vaktsineerimise täpsem korraldus sügis-talvistel kuudel lepitakse kokku augustis.

Samuti on uuendatud dokumendis kirjeldatud nelja võimalikku revaktsineerimise stsenaariumi. Stsenaariumites nähakse ette võimalust, et tekib vajadus revaktsineerida kõiki juba vaktsineeritud inimesi alates 12 kuu möödumisest vaktsineerimise lõpetamisest või et täiendavat vaktsiinidoosi vajab piiratum grupp inimesi sõltuvalt immuunvastuse püsimisest või kõik mõne konkreetse vaktsiiniga vaktsineeritud inimesed.

Allikas:
https://www.sm.ee/et/uudised/sotsiaalministeerium-uuendas-covid-19-vaktsineerimise-eesmarke-sugiseks
05.08.2021

Haigekassa andmetel on COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 72 protsenti haridusasutuste töötajatest. Kõige kõrgem on rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide töötajate vaktsineerituse protsent, vähem vaktsineerituid on koolieelsete lasteasutuste personali hulgas.

"Meil on juba üle 70 sellise haridusasutuse, kus rohkem kui 90 protsenti koolitöötajatest on vaktsineeritud. Oleme seadnud riiklikuks eesmärgiks, et kõigis haridusasutustes oleks vähemalt 90 protsenti töötajatest vaktsineeritud," ütles haridus- ja teadusminister haridus- ja teadusminister Kersna pressiteate vahendusel. "Loodan, et koostöös haigekassaga saame pakkuda veel vaktsineerimata haridustöötajatele paindlikke võimalusi vaktsineerimiseks."

Allikas:
https://www.err.ee/1608298215/ligi-kolmveerand-haridustootajatest-on-saanud-vahemalt-uhe-susti
13.09.2021

Kaja Kallas: "Tegin teadusnõukojale ettepaneku arutada võimalust kaotada Hiiumaal koroonaviiruse kontrollmeetmed. See tähendab, et Hiiumaal poleks siis enam vaja kontrollida inimeste tervisohutust ega ka kanda maske. Juhul, kui kontrollmeetmete kaotamisega Hiiumaal ei teki uus koldeid, saaks sellist lähenemist kaaluda ka teiste maakondade puhul. Teadusnõukoda asub nüüd arutama, kas ja mis tingimustel see võimalik oleks."

Allikas:
https://sonajategu.ee/promise/kallas-korge-vaktsineerimistempoga-maakondades-poleks-siis-enam-vaja-kontrollida-inimeste-tervisohutust-ega-ka-kanda-maske/

Sihtrühm

Kõik Eesti inimesed, alates vanusest 12 eluaastat

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Seda lubadust on mainitud ka teistes teemades

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

25.01.2021

Täitmise tähtaeg

05.03.2023

Loodud

Sõna ja Tegu, 02.02.2021 00:07

Viimane muudatus

on 13.09.2021

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram