Tehtud

Ott: eesmärk on, et kultuuritöötjate palk jõuaks keskmise palga lähedale

Staatus:

Tehtud
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

14.09.2021

ERR: Ametiühingud on teinud mingeid arvutusi ka ja nende arvutuste kohaselt võiks see palganumber olla järgmisel aastal 1600 eurot. On see realistlik?

Anneli Ott: Eks neid ettepanekuid tehakse ja loomulikult on ka meie prioriteet see, et kõrgharidusega kultuuritöötjate palk jõuaks võimalikult keskmise palga lähedale. Praegu on kahjuks kultuuritöötjate miinimumtasu madalam kui haridusvaldkonnas, seega kindlasti liigume selle poole. Aga kuhu see lõplik tulemus kokku lepitakse, seda on küll vara öelda.

ERR: Õpetajate palgakõnelustel on võrrand, et õpetajate palk võiks olla 1,2 kordne Eesti keskmine, et kui järgmiseks aastaks ennustatakse Eesti keskmiseks umbes 1600 eurot, siis nende oma on loomulikult kõrgem kui kõrgharidusega kultuuritöötajate palk. Seega see number kultuuritöötjate jaoks võiks olla Eesti keskmine palk ehk umbes 1600 eurot?

Ott: See on meie eesmärk alati olnud, kahjuks pole suudetud seda päris sajaprotsendiliselt täita, aga kindlasti peab selle poole pürgima.

ERR: Nii et te lähete küsima 1600 eurot miinimumpalgaks?

Ott: Me lähme küsima kindlasti suuremat numbrit kui see, mis praegu on, samuti suuremat numbrit kui see kevadine 3 protsenti, mis on eelarve strateegia läbirääkimiste ajal kokku lepitud.

Mida tehti?

23.09.2021

Kultuuriministeerium kinnitas, et avaliku sektori palgafondi viieprotsendiline kasv tuleval aastal tähendab ka seda, et kõrgharidusega kultuuritöötjate miinimumpalk tõuseb 1400 euroni.

Kultuuriministeeriumi valitsemisala hallatavates asutustes, avalik-õiguslikes ja riigi asutatud sihtasutustes töötavate kõrgharidusega kultuuritöötajate palgafond suureneb 5 protsenti ehk 2,8 miljoni euro võrra.

Ministeeriumi sõnul võimaldab see tõsta kultuuritöötajate miinimumpalga tulevast aastast 1400 euroni ning suunata osa palgafondi ka nende töötajate heaks, kelle töötasu on juba praegu miinimumist kõrgemal.

Hetkel on kõrgharidusega kultuuritöötjate miinimumpalk 1300 eurot..

Allikas:
https://kultuur.err.ee/1608348170/korgharidusega-kultuuritootajate-miinimumpalk-touseb-1400-euroni

Sihtrühm

Kultuuritöötajad

Lõpptulemus

17.12.2021

"Kultuuriminister Tiit Terik ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon (TALO) allkirjastasid täna, 17. detsembril kultuuritöötajate 2022. aasta palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste töötajate palga alamäär 1400 euroni, teistele töötajatele lisandub palgafondi 2 protsenti."

Samal ajal, Statistikaameti andmetel keskmine palk Eestis 2021. a IV kvaratalis oli 1 625 eurot. https://www.stat.ee/et/avasta-statistikat/valdkonnad/tooelu/palk-ja-toojoukulu/keskmine-brutokuupalk

Seda lubadust on mainitud ka teistes teemades

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

14.09.2021

Täitmise tähtaeg

Lisa andmeid

Täitmise kuupäev

17.12.2021

Loodud

Pavel Fleišer, 14.09.2021 12:11

Viimane muudatus

on 04.06.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram