Tegemisel

Renoveerime Tallinna Linnahalli

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

28.09.2021

See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud:

Renoveerime koostöös riigiga Tallinna Linnahalli, muutes selle kaasaegseks kontserdi- ja konverentsikeskuseks
->
Renoveerime Tallinna Linnahalli.

Mida tehti?

10.11.2021

Ettevõtetel on huvi koos Tallinna linnaga renoveerida linnahall tänapäevaseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks ning linn kavatseb järgmisel aastal valmistada ette hanke ja kuulutada välja konkursi, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinn tegi ettevõtete seas turu-uuringu ning see näitas, et huvi on olemas, konkreetset huvi näitas üles neli ettevõtet, ütles Kõlvart.

Kõlvarti sõnul on linna eesmärk linnahall renoveerida suure saaliga konverentsikeskuses, samas saalis peaks saama ka kontserte korraldada.

Praeguse hinnangu järgi läheks linnahalli rekonstrueerimine maksma ligikaudu 130 miljonit eurot. Kõlvarti sõnul on selleks linna eelarvestrateegias raha planeeritud.

"Neljal ettevõttel on selge huvi, aga ka teised ettevõtted andsid teada, et kui toimub hange, siis nad kindlasti tutvuvad tingimustega," lausus linnapea.

Tallinn soovib rekonstrueerimise korraldada koos erafirmaga, et vabanev raha suunata teistesse suurtesse projektidesse, näiteks Tallinna haigla ehitusse, märkis Kõlvart.

Allikas:
https://www.err.ee/1608398054/tallinn-kavatseb-jargmisel-aastal-leida-linnahalli-renoveerimiseks-partneri
17.12.2021

Tallinna linnapea ei pea juurdeehitust Estonia kõrvale võimalikuks. "Ma kardan, et see ei ole praegu isegi teoreetiliselt võimalik, tegelikult kõik aspektid ei ole veel analüüsitud, ja täna me ei saa rääkida sellest, et me suudame ette valmistada vajalikke tingimusi arhitektuurikonkursi läbiviimiseks, ja mulle tundub jätkuvalt, et ka põhimõtteline küsimus ei ole veel lahendatud - kas on võimalik ja kas siia sobib juurdeehitus," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Allikas:
https://kultuur.err.ee/1608439691/tallinna-linnapea-ei-pea-juurdeehitust-estonia-korvale-voimalikuks
27.04.2022

Tallinna linnavalitsus otsustas kolmapäeval, et võimalike investorite vähese huvi ja ebastabiilse olukorra tõttu ehitusturul pole linnahalli rekonstrueerimise projektiga praegu mõistlik edasi minna.

Tallinn ei tea praegu ka ise, kui palju on linn võimeline linnahalli renoveerimisse investeerima. "Valitsevas turuolukorras on muutunud võimatuks projekti realiseerimise kulu välja arvestamine, mistõttu on oluliselt suurenenud ka projektiga seotud riskid. Seega on linnapoolse toetuse võimalikkuse ja suuruse üle majanduslikult mõistlikum otsustada ning selles osas potentsiaalsete investorite ootusi täpsemalt kaardistada majandus- ja poliitilise olukorra stabiliseerumisel, et tagada linna vahendite otstarbekas kasutamine," märkis linnavalitsus kolmapäevases otsuses.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles ERR-ile, et linnahalli renoveerimise projektiga liigutakse ikkagi edasi ning sügisel vaadatakse uuesti, kas ja millal oleks mõistlik partneri leidmiseks konkurss välja kuulutada.

"Valmistame ette konkurssi, millega püüame partneri leida. Sügisel teeme uue hinnangu, millal võiks konkursi välja kuulutada. Aga konkursi tingimusi hakkame me ette valmistama igal juhul ja läbirääkimisi võimalike investoritega me jätkame igal juhul," lausus Kõlvart, kelle sõnul on huvi ettevõtjatel endiselt olemas ning ka praegu pöördutakse ettepanekutega otse linnavalitsuse poole.

Allikas:
https://www.err.ee/1608578686/tallinn-pani-linnahalli-projekti-riiulisse

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

130000000 €

Lubaduse andmise kuupäev

28.09.2021

Täitmise tähtaeg

01.10.2025

Loodud

Sõna ja Tegu, 28.09.2021 22:09

Viimane muudatus

on 27.04.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram