Teema

Tallinna linna koalitsioonilepe aastateks 2021-2025

"Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioonileping Tallinna linna juhtimiseks aastatel 2021-2025.

Käesolev lepe sõlmitakse Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna vahel ning tugineb erakondade 17. oktoobril 2021. a toimunud Tallinna Linnavolikogu valimisteks koostatud programmidele, Tallinna linna arengudokumentidele ning osapoolte maailmavaatele.

Kindlustame pealinna võimeka juhtimise ja jätkuva arengu. Tallinna linna jaoks on prioriteet kriisi tõttu kannatavate inimeste abistamine ja toetamine. Eesti suurima omavalitsusena mõistame linna rolli ja vastutust COVID-kriisi lahendamisel ning selle mõjude vähendamisel.

Tallinn on roheline pealinn, kus on targad ja omanäolised kogukonnad. Kujundame kõigile mugavat ja ohutut linnaruumi ning arendame keskkonnasõbralikku ühistransporti. Tallinn on hooliv ja tark linn, kus on tagatud kõigi linnaelanike toimetulek ja heaolu. Üheskoos anname Tallinnale hoogu.

...

Eesti Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on kokku leppinud, et koalitsioonilepingut viib ellu ühiselt moodustatud linnavalitsus, kuhu kuuluvad linnapea ja seitse abilinnapead.
Kokkuleppe kohaselt valitakse linnapeaks Eesti Keskerakonna kandidaat ja linnavalitsuses esindavad Keskerakonda neli abilinnapead. Keskerakonda esindavate abilinnapeade vastutusvaldkonnad on järgmised: haridus ja sport, kommunaal ja keskkond, linnavara ja transport ning sotsiaal ja tervishoid.

Tallinna Linnavolikogu esimeheks valitakse Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat ning linnavalitsuses esindab Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kolm abilinnapead.
Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda esindavate abilinnapeade vastutusvaldkonnad on järgmised: ettevõtlus, kultuur ja linnaplaneerimine.

Haabersti, Põhja-Tallinna, Mustamäe, Kristiine, Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe linnaosa vanema kandidaadid esitab Eesti Keskerakond. Nõmme linnaosa vanema kandidaadi esitab Sotsiaaldemokraatlik Erakond."

Leping sõlmitud: 09.11.2021

Ava täisvaades
Kokku lubadust 139

Lubatud

123

Rekonstrueerime Peterburi tee.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Tõstame sporditegevuse toetust.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Rajame asumitesse väikepargid.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Töötame välja Tallinna vanalinna tuleviku kontseptsiooni

See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud: Koostame ja kooskõlastame vanalinna elanikega vanalinna arengukava, mille eesmärk on hoida ära see, et vanalinnast kujuneb vaid massturismi piirkond -> Töötame välja Tallinna vanalinna tuleviku kontseptsiooni

Täitmise tähtaeg: 01.01.2025

Loome jalakäijatele turvalisemat linnaruumi künniste, tõstetud ristmike, teekitsenduste ja muude liiklust rahustavate meetmete abil. Jätkame kõnniteede ehitamist.

See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud: "Loome jalakäijatele turvalisemat linnaruumi künniste, tõstetud ristmike, teekitsenduste ja muude liiklust rahustavate meetmete abil" -> "Loome jalakäijatele turvalisemat linnaruumi künniste, tõstetud ristmike, teekitsenduste ja muude liiklust rahustavate meetmete abil. Jätkame kõnniteede ehitamist."

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Arvestame linnaruumi kujundades jalakäijate, eriti eakate, erivajadustega elanike ning väikelapse vanemate, vajadustega.

Muudetud 09.11.2021 See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud: "Linnaruumi kujundades arvestame kõigi jalakäijate vajadustega, eriti eakatega, erivajadustega elanike ning väikelapse vanematega" -> "Arvestame linnaruumi kujundades jalakäijate, eriti eakate, erivajadustega elanike ning väikelapse vanemate, vajadustega."

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Jätkame mereäärsete promenaadide väljaehitamist, avame Tallinna merele

Märkus. See lubadus on samuti lisatud Tallinna koalitsioonileppe, sellega pealkiri on muudetud: "Jätkame mereäärsete promenaadide väljaehitamist" -> "Jätkame mereäärsete promenaadide väljaehitamist ja rekonstrueerimist, avame Tallinna merele."

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Rajame koostöös riigiga filmilinnaku ehk Tallinn Film Wonderlandi Põhja-Tallinnasse

See lubadus on samuti mainitud Tallinna linna koalitsioonilepingus: https://www.err.ee/1608396806/taismahus-keskerakonna-ja-sotsiaaldemokraatide-voimulepe

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Viime ellu ööelustrateegia ja paneme tööle öölinnapea

See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud: Asume arendama Tallinna ööelu ja paneme tööle öölinnapea -> Töötame välja tervikliku lähenemise Tallinna ööelule, mis arvestab kõigi tallinlaste huvidega.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Tegemisel

16

Kiirendame rattastrateegia elluviimist

Kinnitame 2022. aasta esimesel poolel investeeringute kava, seades vastavalt rattastrateegiale prioriteediks kesklinna põhivõrgu välja ehitamise ja kooliteede turvalise ühendamise rattateede põhivõrguga.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Renoveerime Tallinna Linnahalli

See lubadus lisati Tallinna koalitsioonilepingusse 2021-2025 ja selle pealkiri on muutunud: Renoveerime koostöös riigiga Tallinna Linnahalli, muutes selle kaasaegseks kontserdi- ja konverentsikeskuseks -> Renoveerime Tallinna Linnahalli.

Täitmise tähtaeg: 01.10.2025

Ehitame Tallinna Haigla

Nüüdisajastame Euroopa Liidu rahastuse toel tervishoiutaristut üle kogu Eesti. Jätkame Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi Tallinna Haigla rajamiseks vajaliku rahastuse saamiseks.

Täitmise tähtaeg: 05.03.2023

Tehtud

0

Blokeeritud

0
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
usershistorycrossmenuchevron-downchevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram