Tegemisel

Me ei tõsta lasteaia kohatasu. Säilitame kehtivad soodustused.

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

3 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Mida tehti?

16.12.2021

Tallinlastele säilib praegune lasteaia kohatasu määr

Tallinna Linnavalitsus teeb linnavolikogule ettepaneku muuta volikogu määrusi ja mitte tõsta tallinlastest koolieelsete munitsipaallasteasutuste vanemate poolt kaetava osa määra.

Töötasu alammäära kasvuga tõuseb uuest aastast lasteaia kohatasu seniselt 71,25 eurolt 79,79 eurole, kuid tallinlastele jääb kehtima praegune kohatasu suurus ehk 71,25 eurot ning selle kasvu ehk 8,54 eurot katab linn toetusena. Ujulaga lasteaias kasvab kohatasu järgmisest aastast seniselt 78,26 eurolt 87,64 eurole ja ka selle kasvu katab linn.

Vastavalt koolieelse lasteasutuse seadusele kaetakse muud kulud linnaeelarve vahenditest ja osaliselt vanemate poolt. Vanemate poolt kaetav osa ühe lapse kohta ei või ületada 20 protsenti Vabariigi Valitsuse kehtestatud palga alammäärast. Vastatavalt Tallinna Linnavolikogu 2015. aasta määrusele on vanemate poolt kaetava osa määraks kehtestatud Tallinnas ühes kuus ühe lapse kohta summa, mis moodustab 12,2% Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast kuus ja ujulaga lasteasutuses on vanema osa määr 13,4% Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast kuus. Linn katab Tallinna elanikule vanema osa määra tõusu, mis kajastub toetusena lapsevanemale esitataval arvel. Seega jääb Tallinna elanikule vanema osa ühe lapse kohta jätkuvalt 71,25 eurot kuus ja ujulaga lasteasutuses 78,26 eurot kuus.

Ka Eesti Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõlmitud koalitsioonilepingus Tallinna linna juhtimiseks on sätestatud, et lasteaia kohatasu ei tõsteta ja säilitatakse kehtivad soodustused.

Allikas:
https://www.tallinn.ee/est/haridus/Uudis-Tallinlastele-sailib-praegune-lasteaia-kohatasu-maar-2?filter_otsing_uudis_rubriik_id=100

Sihtrühm

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Eelarve (EUR)

Lubaduse andmise kuupäev

09.11.2021

Täitmise tähtaeg

01.10.2025

Loodud

Sõna ja Tegu, 09.11.2021 18:17

Viimane muudatus

16.12.2021

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
Subscribe
Notify of
guest
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
Vali keel »
heartcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram