Tegemisel

Vana-Sadamasse ja algatame järgmise nelja aasta jooksul uute trammiliinide rajamise.

Staatus:

Tegemisel
|
|
Muuda
Muudatuste ajalugu
Tugevus

4 / 5

Loe, mis on lubaduse tugevus >

Mida lubati?

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Mida tehti?

09.08.2022

"Täna sõlmis Tallinna linn AS Merko Ehitus Eesti ja KMG Inseneriehituse AS-ga projekteerimis- ja ehituslepingu Tallinna Vanasadamat ja Rail Balticu Ülemiste reisiterminali ühendava trammiliini rajamiseks. Lepingu maksumuseks on 36,5 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks ja ehitustööde tähtaeg on 2025. aasta veebruaris.

Lepingu raames valmib ligikaudu 2,5 kilomeetrisel lõigul uus trammiliin, mis algab Kivisilla ja Gonsiori tänavate ristmikust ning ulatub kuni Põhja puiesteeni. Tööde tegemisel on ühispakkumuse teinutest juhtiv partner AS Merko Ehitus Eesti.

Kõlvarti sõnul on see projekt üheks etapiks suuremast visioonist Vanasadama piirkonna ja kogu linnaruumi arendamisest.

Uue trammiliini rajamine hõlmab suurt hulka ümberehitustöid. Tartu maantee trammiteelt rajatakse pöörang vasakule Gonsiori tänavale. Edasi liigub trass Laikmaa, Hobujaama ja Ahtri tänavate kaudu kuni sadamaalani. Laeva, Kuunari ja Kai tänavate kaudu läbitakse Sadama A-terminali esine ning Logi ja Rumbi tänavate kaudu liigutakse Linnahalli alt läbi. Kultuurikatla juurde jõudes liitub trammitee Mere ja Põhja puiesteelt kulgeva Kopli suunalise trammiteega.

Täna sõlmitud leping hõlmab nii uue trammitee projekteerimis- kui ka ehitustöid. Ettevalmistavate planeerimistöödega on alustatud, linnaruumis algavad ehitustööd orienteeruvalt 2023. aasta märtsis-aprillis. Tööd trammitee ja selle kontaktvõrgu rajamisel on plaanitud põhivalmiduses lõpetada 2024. aasta juuni lõpuks, misjärel jätkub trammiliini trassil tänavakatendite rajamine."

Allikas:
https://pealinn.ee/2022/08/09/vanasadama-trammiliin-valmib-2025-aasta-veebruaris

Sihtrühm

Tallinna elanikud

Lõpptulemus

Ole esimene, kes seda infot täiendab!

Lisa andmeid

Kes vastutab?

Millised asutused vastutavad?

Eelarve (EUR)

36500000 €

Lubaduse andmise kuupäev

09.11.2021

Täitmise tähtaeg

01.10.2025

Loodud

Sõna ja Tegu, 09.11.2021 18:25

Viimane muudatus

on 10.08.2022

Saada mulle e-kiri, kui see lubadus on uuendatud

Jaga oma arvamust!

Arutelu

NB! Kommentaarid on avaldatud kasutajate poolt. Kommentaare ei toimetata. Komentaaride sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid.
0 arvamust
Inline Feedbacks
View all comments
Oled siin lehel leidnud vigu? Saada teade!
crossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram